Hовини

В Черкаському обласному художньому музеї на платформі ZOOM 11–12 листопада 2021 року відбулась VІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасне українське мистецтво: концепти, стратегії, візуальні практики», присвячена 30-річчю створення Черкаського обласного художнього музею.

Співорганізаторами конференції виступили Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького (кафедра філософії та релігієзнавства), Черкаський державний технологічний університет (кафедра дизайну) та Черкаське регіональне відділення соціологічної асоціації України.

Конференція об՚єднала філософів, соціологів, музейних працівників, дизайнерів та художників для обговорення актуальних проблем візуальної культури і сучасного українського мистецтва. Полілог думок було створено завдяки доповідям учасників з Києва, Харкова, Львова, Житомира, Кропивницького, Одеси, Черкас тощо.

У пленарних виступах взяли участь науковці з ЧНУ ім. Б. Хмельницького, КНУ ім. Т. Шевченка, ЖДУ ім. І. Франка, НУ «Полтавська політехніка імені Ю. Кондратюка, ХНУ ім. В. Каразіна, Львівської національної академії мистецтв, Черкаського краєзнавчого музею, Центру гендерних досліджень та комунікацій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Шевченківського національного заповідника тощо.

Обговорювали візуальні практики та образний тезаурус сучасної культури, антропологічні виміри візуального досвіду, символічні тенденції у візуальному мистецтві сучасної України, естетичні основи і перспективи розвитку дизайну, роль цифрових технологій у презентації сучасного українського мистецтва та інші актуальні питання. Звернулися до питання «Хто він, сучасний художник?» та особливостей образотворення тих українських митців, які у своїй творчості виражають ідентичність сьогодення, зокрема черкаських художників (Миколи Теліженка, Володимира Яковця, Олександра Шепенькова, Миколи Маценка, Максима Гладька, Миколи Дзвоника та ін.)

Розглянули візуальні практики також у контексті проблеми збереження культурної спадщини та музейних інноваційних іміджевих проєктів. За результатами конференції буде видано збірник матеріалів.

Голова Оргкомітету конференції Оксана Пушонкова

 

Джерело: http://philosophy.ck.ua/suchasne-ukrainske-mistectvo-koncep/