Кафедра всесвітньої історії та міжнародних відносин, Навчально-науковий інститут міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького взяли участь 13 жовтня 2021 року у  Міжнародному онлайн-марафоні «Культурна дипломатія в українсько-німецьких відносинах: тренди, постаті, інструментарій (до 30-ліття відновлення дипломатичних відносин)».

Організаторами цього заходу є Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин та Фонд Ганнса Зайделя в Україні. Інформаційним партнером – Дирекція «Медіацентр» Державного підприємства «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв». Науковим партнером – Інститут історії України НАН України.

Захід відбувся в межах проєкту «Європейські цінності та культурна дипломатія: молодіжні зустрічі» (куратор професорка Ірина Матяш).

Серед запрошених гостей і доповідувачів: заступник директора Першого територіального департаменту Міністерства закордонних справ України Ростислав Огризко, регіональний представник Фонду Ганнса Зайделя в Україні, Молдові та Румунії Беньямін Боббе, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Німеччині (1994–1997 рр.) Юрій Костенко, Надзвичайний і Повноважний Посол України в ФРН (2008–2011 рр.) Наталія Зарудна, радник-посланник Посольства України у ФРН Максим Ємельянов, скрипалька радіосимфонічного оркестру Берліна, співзасновниця благодійного проєкту «Серце для України» Марина Бондас, кандидатка філологічних наук, наукова співробітниця Європейського університету Віадріна у Франкфурті-на-Одері, координаторка Берлінсько-Бранденбурзької регіональної групи Німецько-українського академічного товариства Олеся Лазаренко, Генеральний консул України в Гамбурзі Ірина Тибінка, співголова Німецько-української культурної спілки Наталія Мартін, голова Об’єднання українських організацій Німеччини Ростислав Сукенник, Генеральний консул України в Дюссельдорфі Ірина Шум, Президент об’єднання українських студентів та докторантів Університету м. Кьольна Уляна Деркач, композиторка та співачка Мар’яна Садовська, консул Генерального консульства України в Мюнхені Дмитро Шевченко, ректорка Українського Вільного Університету Марія Пришляк, керівниця Українського ательє культури і спорту, письменниця Ксенія Фукс, генеральний консул України у Франкфурті-на-Майні Вадим Костюк, дружина Генерального консула України у Франкфурті-на-Майні Олеся Костюк.

У рамках Міжнародного онлайн-марафону представники МЗС України, закордонних дипломатичних установ України у ФРН, української діаспори в Німеччині, ветерани дипломатичної служби, дипломати та експерти з питань культурної дипломатії обговорили  питання німецько-українських відносин в історичному та сучасному контексті крізь призму культурної дипломатії та поділилися своїм практичним досвідом із молодим поколінням – студентами профільних факультетів вишів країн Східного партнерства, в тому числі студентами Навчально-науковий інститут міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Оговорили питання про інструменти культурної дипломатії для поліпшення взаєморозуміння між народами, формування позитивного іміджу України в Німеччині та Німеччини в Україні, провести конкурс аматорських відео «Стоп-кадр: Німеччина очима українських студентів».

Тетяна Терещенко, заступниця директора з наукової роботи