Hовини

 18 листопада 2016 р. у навчально-науковому інституті історії і філософії відбувся теоретичний семінар „Велика селянська революція першої третини ХХ ст.: український простір”. Захід був організований кафедрою археології та спеціальних галузей історичної науки та секцією соціальної активності сільського населення Наукового товариства істориків-аграрників. У роботі семінару взяли участь представники кафедр інституту, студенти-історики, група науково-педагогічних працівників Черкаського державного технологічного університету, наукових співробітників Черкаського обласного краєзнавчого музею, а загалом – члени Товариства істориків-аграрників.

Семінар проходив під головуванням завідуючого кафедрою археології та спеціальних галузей історичної науки, голови Наукового товариства істориків-аграрників професора А.Г.Морозова. У процесі роботи заходу була заслухана доповідь професора І.А.Фаренія „Селянська революція: концепція та історіографія”. Був представлений погляд на революційний процес перших десятиліть ХХ ст., який полягає у констатації вирішальної ролі селянства в політичній боротьбі відповідної епохи, здатності українських хліборобів до самостійного вироблення революційної ідеології та її реалізації у власній політичній поведінці, творенні соціально-політичного явища, що одержало в історіографії назву „селянська революція”. Доповідь професора І.А.Фаренія ознайомила присутніх з історією і змістом концепції селянської революції та особистими напрацюваннями в цій галузі. Доповідач також відповів на запитання і коментарі учасників семінару.

У ході роботи семінару своє бачення революційних подій початку ХХ ст. висловив професор А.Г.Морозов, який підкреслив взаємозв’язок між революційною творчістю минулого та сучасними проблемами села і продовольчою безпекою держави. Професор М.І.Бушин порушив питання щодо ставлення до концепції селянської революції в наукових колах нашої держави. Професор В.В.Масненко висловив свої застереження щодо положень запропонованого в доповіді бачення революційного процесу початку ХХ ст. Обговорення доповіді та змісту концепції селянської революції у неформальному порядку продовжувалося й після завершення семінару.