Сьогодні, 21 листопада, Україна відзначає День гідності і свободи з метою належного вшанування громадянського подвигу, патріотизму й мужності героїв, які виступили на захист демократичних цінностей та не пошкодували навіть власного життя задля оновлення Української держави. Цьогорічні заходи до Дня Гідності та Свободи проводяться під гаслом «Вільні творять майбутнє!».

Перелік інформаційно-просвітницьких заходів ННІ історії і філософії щодо відзначення Дня Гідності та Свободи (21 –25 листопада 2016 р.)

1. Проведення анкетування студентів інституту на тему: «Революція Гідності та Свободи: шляхи формування нації та ідентифікації особи»  (21 – 22 листопада).

2. Оформлення фотостенду під назвою «Революція Гідності та Свободи очима молоді» (21 листопада).

3. Виготовлення стенду з висловлюваннями студентів ННІ «Що для мене революція Гідності та Свободи», які брали участь у подіях на майдані Незалежності у  листопаді 2013 – лютому 2014 років (21 листопада).

4. Проведення зустрічі студентів ННІ – учасників та волонтерів революції Гідності та Свободи (Шевченко Т., Ведула А., Шило М., Сафонов С., Сторожук О.,  Шульга О.) – зі студентами 1-2 курсів (22, 24  листопада).

5. Проведення урока гідності для учнів черкаських шкіл із залученням студентів ННІ – учасників та волонтерів  революції Гідності та Свободи (22, 24  листопада).

6. Флеш-моб з протидії насиллю в родині та суспільстві (Центр гендерних досліджень, хол 1-го корпусу (25 листопада).