12 березня 2019 р. відбувся круглий стіл на тему: "Проблеми дослідження пам'яток археології, розташованих на території об'єктів природно-заповідного фонду". Це питання було обговорено на прикладі Холодноярського заповідника, де археологи особливо гостро зіткнулися з цією проблемою.

На захід були запрошені фахівці Канівського природного заповідника ННЦ «Інститут біології і медицини» Київського національного університету ім. Т. Шевченка, Державного підприємства «Кам’янське лісове господарство», Управління екології та природних ресурсів Черкаської ОДА, Державної екологічної інспекції Центрального округу та Департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської ОДА.

За результатами проведено круглого столу було прийнято проект резолюції, яка містить звернення до департаментів  культури та екології Черкаської ОДА з подальшим зверненням в комітети Верховної ради з усунення колізій в законодавстві і реальних дій по збереженню як пам'яток археології, так і природи! Спільної відповідальності територіальної громади і державних органів по охороні культурного та природнього надбання нації!

Детальніше у сюжеті: https://www.youtube.com/watch?v=EWEEshN45Y0