Нам випала нагода пройти трьохмісячне стажування в Академії імені Яна Длугоша в Ченстохові (Польща). Стажистам запропонували на вибір ті предмети, до яких у них є інтерес. Кожен з нас вивчав по 5 дисциплін, які відкрили погляд польської історіографії на ті чи інші історичні події.

Навчання проходило за допомогою інтерактивних методів: ми робили презентації та обговорювали тему, писали реферати та захищали їх польською мовою, слухали та доповнювали виступи польських студентів тощо.
Під час навчання мене вразив професіоналізм викладачів, для більшого розкриття теми вони широко використовували цікаві відео-уроки, документальні фільми, карти, після чого відбувалося обговорення теми. Варто вказати, що польська система вищої освіти зорієнтована саме на самостійне вивчення матеріалу, а в аудиторіях проходить його закріплення.
Під час стажування Академія організувала нам урок-екскурсію до замку Боболіце XIV століття, що знаходиться у Сілезії. Нам провели цікаву та пізнавальну екскурсію фортецею, де ми ознайомилися із різноманітними експонатами епохи Середньовіччя.

Ця поїздка дала нам можливість краще вивчити історію, мову, культуру Польщі та засвоїти новий матеріал з історії Європи. Ми дуже вдячні нашому університету за можливість закордонного стажування.

Надія Коваленко,

студентка 3 курсу ННІ історії і філософії