Hовини

18 січня до Черкас приїхали Предстоятель Православної Церкви України Блаженнійший Епіфаній Митрополит Київський і всієї України, а також Президент України Петро Порошенко, аби відкрити пам’ятник митрополиту Василю Липківському, а також показати Томос про автокефалію Православної церкви України. 

Студенти ННІ історії і філософії також приєдналися до акції.

– Рік за роком ми повертаємо собі історичну пам’ять і вшановуємо справжніх героїв. І серед них ваш земляк, перший митрополит Липківський. Ще тоді розпочали боротьбу за автокефалію української церкви, але через внутрішні чвари цього не відбулося.

Коли польська держава звернулася по автокефалію, то їй її дали у 1920 році, а нам ні. Чому так сталося? Бо тоді не було української держави. Автокефалія дається лише незалежним державам. Москва не пробачила митрополиту Василю Липківському і в 73 роки він був розстріляний. Тепер ми вшановуємо справжнього патріота України. 100 років потому ми з вами здійснили мрію і завершили справу всього життя митрополита. Справедливість відновлено. А наша церква постала серед інших церков світу, — сказав Петро Порошенко під час відкриття пам’ятника Василю Липківському.

 

За матеріалами: https://live.ck.ua/u-cherkasakh-vidkryly-pamiatnyk-mytropolytu-ta-prodemonstruvaly-tomos/