На базі ННІ історії і філософії четвертий рік поспіль діють безкоштовні (волонтерські) курси підготовки до ЗНО з історії України.

Викладачі та студенти інституту створюють належні умови для якісного засвоєння абітурієнтами навчального матеріалу з історії України, цьому сприяє відкрита атмосфера спілкування, тестовий контроль засвоєння матеріалу.

Для більшого комфорту (враховуючи побажання) учнів 10-11 класів та студентів-старшокурсників коледжів, училищ і технікумів Черкаської області, заняття організовані по суботах, що робить їх доступними не лише для мешканців м. Черкаси, а й навколишніх районів.

На 20.10.2018 р. зареєструвалось 87 слухачів, проте, не дивлячись на початок роботи, всі охочі можуть долучатися до навчального проекту на будь-якій його стадії.

Колектив ННІ історії і філософії бажає слухачам завзяття, наснаги та успіхів як у підготовці до ЗНО з історії України-2019, так і у його складанні.