До свята Покрови, Дня Українського козацтва та до свята захисника України в рамках концепції національно-патріотичного виховання, керівництво ННІ історії і філософії організувало спільні поїздки туристичного клубу ННІ історії і філософії (керівник доц. Гальченко С. І.) та студентського гуртка «За лаштунками історії мистецтв» (керівник доц. Захарченко М. В.). Пізнавальні подорожі відбувалися до м. Умань з його славетною козацькою славою та Національного дендрологічного парку «Софіївка» для студентів 2-го курсу, та до м. Київ для першокурсників ННІ історії і філософії.

Учасники поїздок отримали безліч незабутніх вражень, а також побачили та почули багато цікавої інформації. Студентів другого курсу не залишила байдужими історія міста, яке з 1648 по 1667 рік було у складі козацько-гетьманської держави. Історії персоналій козаків і захисників, зокрема Івана Ганжі, Івана Богуна, Максима Залізняка, Івана Гонти та багато інших імен пов’язаних з історією Уманщини. Особливо зацікавили екскурсантів історичні факти про гайдамацький рух та Коліївщину. Історики вкотре з задоволенням занурилися у величний і загадковий світ української минувшини.

Студенти ж 1-го курсу в рамках екскурсії м. Києвом відвідали Національний музей історії України у Другій світовій війні, Андріївський узвіз, який ще називають «Київським Монмартром», барокову церкву Св. Андрія у Києві (Андріївська церква), Михайлівський Золотоверхий монастир та низку інших цікавих об’єктів і пам’яток.

І вже добрим гаслом всіх подорожей ННІ історії і філософії є слова Анатоля Франса: «Подорожі вчать більше, ніж що б то не було. Іноді один день, проведений в інших місцях, дає більше, ніж десять років життя вдома».

ННІ історії і філософії, доцент Марина Захарченко