Hовини

19–20 квітня 2018 року студенти і викладачі ННІ історії і філософії  мали можливість прослухати  лекції іноземних професорів. В’ячеслав Меньковський – професор Білоруського державного університету – виступив з темою «Класична англомовна історіографія сталінізму», Міхал Шмігель – професор  Університету м. Банська Бистриця (Словаччина) розповів про «Міграції та хвилі біженців зі Східної Європи в Словаччину в першій половині ХХ ст.». Адам Свйонтек – співробітник Інституту історії Ягеллонського університету (Польща) подав  власне бачення «Української історії та культури через призму мистецьких візій польських дослідників».

Своїми враженнями поділилася Сухушина Олена (доцент кафедри АСГІН): «Проблема біженців сьогодні для Європи й нашого суспільства дуже актуальна; за попередніми даними європейських учених, міграційна криза в Європі може тривати не одне десятиліття.  Міхал окреслив основні періоди міграції, охарактеризував  її особливості в різні роки і висловив  власне бачення шляхів вирішення проблеми. Для українських студентів дана лекція гарний орієнтир для майбутніх досліджень.

Овчаренко Олександр (доцент кафедри ВІМВ) зазначив, що: «В лекції В’ячеслава Меньковського були охарактеризовані погляди західних совєтологів А. Арендт, З. Бжизинського, К. Фрідріха, Р. Конквеста, С. Коена, зокрема їх еволюція від періоду  довоєнного  і перших років повоєнного сталінізму до розпаду СРСР. Білоруський науковець рекомендував студентам низку праць означених авторів як англійською, так і російською мовами, а також книги інших авторів – Шейли Фріц патрик «Повседневний сталинизм», Джона Гетті «За рамками тоталитаризма». Студентська аудиторія зацікавлено прослухала змістовну лекцію. Про це свідчать значна кількість питань, які студенти задавали лекторові, а також аргументовані відповіді на його запитання».