Секційне засідання Другої Міжнародної науково-практичної конференції «Революційні потрясіння початку ХХ ст. в Європі: геополітичний, соціокультурний і антропологічний виміри» (із нагоди 100-ї річниці Української революції 1917–1921 рр.) пройшло 20 квітня в аудиторіях ННІ історії і філософії. На ньому виступив  Володимир Горак – старший науковий співробітник відділу української історіографії Інституту історії України НАН України, кандидат історичних наук з доповіддю «Махновщина і григор’євщина: історія взаємин двох селянських повстанських рухів».

Цікавим був погляд на питання «Російська революція 1917 р. і польські справи» польської дослідниці з Інституту історії Ягеллонського університету Олександри Аркуш. Докторант ЧНУ ім. Б. Хмельницького Ірина Верховцева  охарактеризувала самоврядування селян у суспільно-політичних подіях початку ХХ століття. Професор ЧНУ ім. Б. Хмельницького Ігор Фареній виступив на тему: «Теорія селянської революції Лева Кріцмана, її європейські історичні основи та аграрний поступ Азії й Африки». Із заявленими у програмі конференції темами виступили й інші науковці (Наталія Ковальова, Микола Глібіщук, Володимир Гула тощо).

Олена Сухушина,

заступник директора з виховної роботи