Hовини

Студенти ННІ історії і філософії відвідали презентацію монографії "Галицькі добровольчі полки СС, 1943-1944" Романа Пономаренка, яка відбувалася у рамках Черкаського книжкового фестиваль «Маестро». Автор розповів про маловідомі сторінки української військової історії. Створені майже водночас із дивізією військ СС "Галичина", добровольчі полки ніби перебували у її тіні та ніколи не ставали об’єктом історичної розвідки. Через це згадані полки овіяні багатьма міфами, зокрема їх помилково ототожнюють із дивізією, хоча вона завжди була самостійною військовою одиницею.


Дослідження історії цих формувань дозволяє привідкрити завісу таємниці важливих моментів української військової історії. Наприклад, такі актуальні питання, як український добровольчий рух, ставлення нацистів до українців, взаємини українських добровольчих військ СС із УПА, військова звитяга українських вояків, оборона Тернополя від Червоної армії, участь галицьких добровольців у боротьбі з польськими та французькими партизанами тощо. Галицькі добровольчі полки СС проіснували недовго, проте залишили яскравий слід в історії української мілітарії.

Презентація була інформативною та викликала жвавий інтерес присутніх, яких цікавила доля окремих солдат-добровольців, ставлення до них у сучасній та тодішній Галичині. 

Після лекції студенти приєдналися до урочистого відкриття книжкового фестивалю.