19-20 квітня 2018 року відбулася ювілейна ХХ Всеукраїнська конференція молодих учених «Актуальні проблеми природничих і гуманітарних наук у дослідженнях молодих учених» - «Родзинка». Щороку науковий захід об’єднує студентів, аспірантів, викладачів не лише з України, але й зарубіжжя.  У 2018 році до секції "Історія. Філософія" було подано більше 70 доповідей. Більшість авторів секції - студенти ННІ історії і філософії, але цього року кілька робіт надійшли зі Смілянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7,  Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського та Полтавського юридичного коледжу Національного юридичного університету ім. Я. Мудрого.

Конференція розпочалася пленарним засіданням, де своїм досвідом у науковій царині з молодими дослідниками поділились учені зі світовими іменами: професор кафедри фізики  Андрій Гусак, професор Мюнстерського університету Лінгард Легенгаузен, професор кафедри хімії та наноматеріалознавства Борис Мінаєв та професор кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки Чабан Анатолій Юзефович. Від студентської спільноти із доповіддю «Brief History of Cote D’ivoire (Іvory Сoast) — the Land of Ivory» виступив Раімі Абдул Акім - учасник конференції від секції "Всесвітня історія".

Після пленарки відбулися секційні засідання, на яких були визначені кращі доповіді молодих науковців.