Реформація — одна з подій модерної історії (поряд із великими географічними відкриттями, культурою Відродження), які зробили великий вплив на західноєвропейську цивілізацію, адже вона супроводжувалася докорінною соціальною, економічною й політичною трансформацією західноєвропейського суспільства, знаменуючи перехід від Середньовіччя до Нового часу. Саме тому члени гуртка "Історичні постаті середньовічної Європи" (керівник - к.і.н., доц. С. І. Гальченко) обрали черговою темою засідання проблему Реформації як складової частини міжнародних відносин ранньомодерної доби. Захід входив в план проведення відкритих занять ННІ історії і філософії "Стань студентом на один день", тому на нього були запрошені учні шкіл м. Черкаси.

Студенти ІІ курсу детально дослідили місце та роль Реформації в європейській історії XVI-XVII ст., проаналізували чинники, які сприяли появі реформаційного руху в Європі, охарактеризували основні течії протестантизму та з'ясували місце Реформації у формуванні цінностей західноєвропейської цивілізації. Основну увагу юні дослідники приділили окремим постаттям, які визначали хід Реформації.