Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького продовжує волонтерську діяльність із підтримки української армії та інших силових структур для підвищення їхньої спроможності чинити опір російській агресії.

Зокрема, набуває нових форм співпраця з Оршанецьким навчальним центром Державної прикордонної служби України. Так, співробітники університету долучилися до проведення навчально-методичних зборів військових капеланів, котрі проводять душпастирську роботу серед військовослужбовців Державної прикордонної служби України. Захід відбувалися 27 лютого — 1 березня 2018 року на базі Головного центру підготовки особового складу Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота.

Метою навчань було донести до військових священиків нові вимоги щодо їхньої діяльності в указаній силовій структурі. На початок навчань митрополит Черкаський і Чигиринський української православної церкви Київського патріархату, голова Синодального управління військового духівництва УПЦ КП Іоан у співслужінні керівника Департаменту Патріаршої курії Української Греко-католицької церкви у справах душпастирства силових структур України єпископа Михаїла (Колтуна) та військових капеланів звершив молебень.

Протягом трьох днів військові капелани ДПСУ прослухали лекції про місію військового священика (капелана) у військовій структурі, міжконфесійне співробітництво капеланів, іноземний досвід. Навчалися взаємодії з командуванням, офіцерами по роботі з персоналом, військовими психологами, медичними працівниками.

Не обійшли увагою і гуманітарні та історичні аспекти підготовки. Під час занять професор кафедри історії України ЧНУ ім. Богдана Хмельницького, доктор історичних наук Юрій Присяжнюк висвітлив проблему «Християнська віра як основа українського національно-патріотичного виховання». А завідувач кафедри історії України Черкаського національного, доктор історичних наук, професор Віталій Масненко детально розглянув тему «Християнство як основа формування української національної свідомості: військово-історичний аспект». Вказані виклади супроводжувались жвавим обговоренням, що свідчило про чималий інтерес слухачів.

Співпраця з Оршанецьким навчальним центром Державної прикордонної служби України буде продовжуватися.

Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького