Щороку у стінах ННІ історії і філософії проходить конкурс з історії для дітей та молоді «Юні історики Черкащини».

І обласний конкурс з історії, який тривав з 20 грудня 2017 р. по 18 лютого 2018 р., був присвячений 80-річчю від дня народження видатного українського політика В’ячеслава Максимовича Чорновола.

До участі у конкурсі долучились 289 осіб: учні професійних ліцеїв, гімназії, загальноосвітніх і спеціалізованих шкіл (3, 5–11 клас) Черкаської області.

Оцінювало учнівські презентації журі у складі: д. і. н., проф. Анатолія Георгійовича Морозова, д. і. н., проф. Наталії Іванівни Земзюліної, к. і. н., доц. Олени Вікторівни Сухушиної, к. і. н., доц. Світлани Іванівни Гальченко, к. і. н., доц. Валерії Костянтинівни Мотуз.

Переможцями та призерами І обласного конкурсу учнівських презентацій з історії «Юні історики Черкащини» стали 111 осіб (І місце – 22, ІІ – 52 та ІІІ – 37). Це учні Іркліївського професійного аграрного ліцею, Черкаського вищого професійного училища будівельних технологій, Уманського професійного аграрного ліцею, гімназії, спеціалізованих і загальноосвітніх шкіл Городищенської, Драбівської, Жашківської, Золотоніської, Звенигородської, Кам’янської, Катеринопільської, Корсунь-Шевченківської, Лисянської, Маньківської, Смілянської, Тальнівської, Христинівської, Черкаської, Чигиринської, Чорнобаївської, Шполянської районних рад Черкаської області.

Навчально-науковий інститут історії і філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького висловлює подяку керівництву Управління освіти та науки Черкаської області, начальникам відділів освіти районних державних адміністрацій, директорам професійних ліцеїв, шкіл і гімназії за допомогу в організації конкурсу, а також викладачам, вчителям та учням за їх активну участь у патріотично-виховному заході обласного рівня.