Четвертий рік поспіль обласна краєзнавча премія імені Михайла Максимовича вручається в науковій бібліотеці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

І це не випадково, адже бібліотека носить ім’я нашого славного земляка, ученого-енциклопедиста, фундатора українського краєзнавства Михайла Максимовича. До того ж університет є визнаним в Україні осередком краєзнавства, а серед лауреатів премії — 12 випускників та викладачів навчального закладу різних років.

Відрадно, що вручення щорічної обласної краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича не тільки підбиває підсумки подвижницької праці дослідників рідного краю впродовж року, а й відкриває нові грані краєзнавчих пошуків і кожного разу має свою «родзинку».

Цьогорічний конкурс на здобуття престижної премії запам’ятається тим, що в обох номінаціях лауреатами стали краєзнавці-журналісти, які з притаманним їм умінням у своїх творчих працях розкривали сторінки історії та сучасності Черкащини.

Лауреатами премії 2017 року в номінації авторських колективів стали журналісти зі Сміли Людмила Скороход, Юлія Харченко та Лариса Гур’єва. Видана ними книга «Сміливі із Сміли» присвячена новітній сторінці історії краю і є своєрідним літописом героїзму і мужності смілян – учасників АТО та волонтерського руху на Смілянщині.

На вручення дипломів приїхали і самі герої нарисів книги «Сміливі із Сміли»  — учасники бойових дій на Сході України Олександр Байда та Андрій Вовк, організатор волонтерського руху Людмила Гуріненко. З їхніх розповідей ніби ожили сторінки книги, підсиливши пізнавально-виховне сприйняття творчого доробку авторського колективу. Учасники зустрічі тепло зустріли живих героїв новітньої історії України.

Серед окремих авторів лауреатом став Володимир Чос із Городища за низку краєзнавчих книг. Маючи обмежені фізичні можливості, автор вражає силою волі і впродовж багатьох років наполегливо досліджує історичне минуле свого рідного краю — Городищини. Успішно співпрацює з обласними і всеукраїнськими засобами масової інформації. Зокрема, є власним кореспондентом обласної газети «Нова доба», дописує до газети «Голос України». У районній газеті веде краєзнавчу сторінку «Вежа». Премія йому буде вручена в Городищі.

Дипломи лауреатам краєзнавчої премії 2017 року вручив голова конкурсної комісії, професор Валентин Лазуренко. Лауреатів привітали проректор університету, професор Сергій Корновенко; директор наукової бібліотеки університету, доцент Григорій Голиш; голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України, професор Василь Мельниченко; голова обласної організації Національної спілки журналістів України, головний редактор газети «Черкаський край» Тетяна Калиновська.

Голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Василь Мельниченко

Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького