V міський конкурс учнівських презентацій з історії «Юні історики Черкащини» проходив з 1 листопада по 19 грудня 2017 року. П’ятий рік поспіль його організовує ННІ історії і філософії ЧНУ ім. Б. Хмельницького разом із Департаментом освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради.

Цьогорічний конкурс на тему «Видатні особистості минулого та сьогодення» було присвячено 80-річчю від дня народження талановитого українського політика — В’ячеслава Чорновола.

Серед його учасників — школярі тринадцяти черкаських загальноосвітніх навчальних закладів (Перша міська гімназія, асоційована школа ЮНЕСКО; Черкаська ЗОШ № 8; Черкаська спеціалізована школа І–ІІІ ст. № 13; Черкаська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І–ІІ ст.; Черкаська спеціалізована школа І–ІІІ ст. № 17; Черкаська спеціалізована школа І–ІІІ ст. № 18; Черкаська ЗОШ І–ІІІ ст. № 21 ім. Ю. Г. Іллєнка; Черкаська загальноосвітня школа І–ІІІ ст. № 24; Черкаська ЗОШ І–ІІІ ст. № 25; Черкаська ЗОШ І–ІІІ ст. № 26 ім. І. Ф. Момота; Черкаська спеціалізована школа І–ІІІ ст. № 28; Черкаська ЗОШ І–ІІІ ст. № 32; Черкаська спеціалізована школа І–ІІІ ст. № 33 ім. В. Симоненка).

У заключному етапі конкурсу з історії змагалося 84 учні з 6–11 класів.

Підбиття підсумків конкурсу учнівських презентацій з історії відбулося 19 грудня на базі Навчально-наукового інституту історії і філософії. Грамотами та пам’ятними подарунками відзначили школярів-авторів робіт та вчителів історії з цих шкіл. До цього роботи учнів оцінило журі у складі: доктора історичних наук, професора Анатолія Морозова, доктора історичних наук, професора Віктора Гоцуляка, доктора історичних наук, професора  Наталії Земзюліної, кандидата історичних наук, доцента Олени Сухушиної, кандидата історичних наук, доцента Світлани Гальченко, кандидата історичних наук, доцента Валерії Мотуз.

— Цьогоріч до конкурсу долучилася більша кількість учнів 6, 7 та 8-х класів, ніж у попередні роки, — зазначила директор ННІ історії і філософії Наталія Земзюліна. — А школи № 8, 24, 32 та Черкаська спеціалізована школа І–ІІІ ст. № 33 ім. В. Симоненка представили на розгляд журі конкурсу від 8 до 14 учнівських презентацій. Переважна більшість учнівських робіт повністю відповідають конкурсним вимогам. Цікава й тематика робіт. 50 % презентацій з історії були присвячені В’ячеславу Чорноволу. Частина учнів розповіли про життя та діяльність всесвітньовідомих діячів минулого та сьогодення, наприклад, Роксолани та Бориса Патона.

Особливістю стало те, що частина школярів присвятили свої роботи учасникам АТО. Є й презентації про меценатів.

Навчально-науковий інститут історії і філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького висловлює подяку адміністраціям шкіл і гімназії, вчителям історії та учням за участь у конкурсі та небайдужість до історії  рідного краю.

ННІ історії і філософії

Джерело: cdu.edu.ua