31 жовтня 2017 р., у рамках «Тижня відкритих дверей»,  учні загальноосвітніх шкіл міста Сміла відвідали ННІ історії і філософії.

Майбутні абітурієнти побували на відкритому занятті з "Основ археології" старшого викладача кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки О. М. Абразумової.

Доктор історичних наук, професор В. В. Гоцуляк разом зі студентками ІІІ курсу ННІ А. Костюкевич, Н. Павловою, М. Тетерюк організували і провели для гостей інформативну екскурсію Музеєм історії університету.

Також абітурієнти зустрілись з директором інституту, доктором історичних наук, професором Н. І. Земзюліною. Вона розповіла про перспективи навчання в інституті, поінформувала щодо спеціальностей (в тому числі і нової спеціальності – «Міжнародні відносини») та спеціалізацій інституту, можливостей здобуття подвійного диплому (за програмою обміну в Європі), а також стажування в університетах-партнерах.

Доцент кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Т. В. Терещенко провела учнів коридорами інституту, ознайомила з музеєм Богдана Хмельницького, археологічним кабінетом-лабораторією, кабінетом етнографії, комп’ютерним класом ННІ. Познайомила з інститутськими кафедрами, дирекцією, інфраструктурою ННІ та університету загалом. Разом відвідали кафедру військової підготовки (єдину в Черкаській області). За чашкою чаю вільно поспілкувалися, учні дізналися всю додаткову, цікаву для них інформацію в більш неформальній обстановці.

Разом зі студентами ННІ учні взяли участь у грі «Брейн-ринг», зорганізованій студентом ІІ курсу Р. Травкіним.

Студентка ІV курсу І. Виноградова та слухач магістратури О. Іванов провели гостей студентським містечком, познайомили з студентським гуртожитком № 1 ЧНУ ім. Б. Хмельницького.