30 жовтня стартував  проект ННІ історії і філософії  «Стань студентом ННІ історії і філософії ЧНУ ім. Б. Хмельницького на один день»  (заходи в рамках «Тижня відкритих дверей»).

Першими його учасниками стали учні Черкаської ЗОШ № 21 на чолі з президентом школи Іриною Щепак. Зустріч розпочалась з ознайомчої бесіди доц. Олени Вікторівни Сухушиної про історію, традиції і досягнення Інституту. Далі учні відвідали семінарське заняття 1 курсу спеціальності «Міжнародні відносини», котре провів проф. Анатолій Юзефович Чабан.

Ірина Щепак поділилась власним враженням від семінару: «Нам сподобалося!» – сказала вона.

Продовжили знайомити школярів з перевагами навчання в Інституті голова студради  студентка 4 курсу Інна Виноградова і магістр 1 курсу Олександр Дорошенко, котрі одночасно є студентами кафедри військової підготовки. Вони провели екскурсію і відповіли на запитання учнів.

Знайомство з ННІ історії і філософії неможливо без відвідування археологічного музею Інституту. Проф. Анатолій Георгійович Морозов розповів про історію створення музею і продемонстрував експонатами археологічної експозиції.  Професор Морозов радо відповідав на численні запитання школярів. Особливо їх зацікавила  можливість брати участь у археологічних дослідженнях разом зі студентами влітку.

Наступним етапом знайомства стало відвідування засідання студради Інституту, де було оголошено підсумки виборів у органи студентського самоврядування, розглянуті поточні питання, конкретизовані підготовка до гри «Брейн-ринг» та  дебатного турніру,  обрані  заступник і секретар голови.

Важливою складовою заходу стала зустріч директора ННІ історії і філософії проф. Наталки Іванівни Земзюліної з абітурієнтами. Вона розповіла школярам про особливості вступної кампанії до вищих навчальних закладів у 2018 р., проінформувала щодо спеціальностей та спеціалізацій Інституту, можливостей здобуття подвійного диплому (за програмою обміну в Європі), а також стажування в університетах-партнерах.

Студенти ННІ історії і філософії в минулому році  брали участь у складі двох команд КВК в іграх «Молодіжної Ліги КВК» і «Ліги сміху». Їх учасники із задоволенням зустрілися з учнями і розповіли про дозвілля студентів.

Про умови, перспективи навчання і його мотивацію поділилася власними думками переможець міського дебатного турніру студентка 3 курсу Надія Павлова.  На завершення зустрічі учнів з Інститутом магістр 1 курсу Олександр Іванов – голова студради гуртожитку № 1, де мешкають студенти Інституту, провів екскурсію в гуртожитку і запросив школярів взяти участь у святі «Хелловін».

Колектив ННІ історії і філософії вважає доцільним проведення таких заходів і планує під час осінніх шкільних канікул якомога більше інформувати школярів щодо умов та переваг навчання в нашому Інституті.