Студенти інституту беруть активну участь у благодійних акціях і волонтерському русі. Один із напрямків цієї багатогранної роботи є співпраця з міжнародною громадською організацією «Міжнародний Фонд «Взаєморозуміння і толерантність», яка створена з метою об’єднання громадян України та інших держав для зміцнення взаєморозуміння та співробітництва між народами. Її діяльність спрямована на захист соціальних, економічних, культурних та інших законних інтересів громадян, які постраждали від націонал-соціалізму під час Другої світової війни, ветеранів і жертв війни, військових конфліктів і тоталітарних режимів.

Цього року студенти-історики 2-го курсу беруть участь у реалізації гуманітарного проекту черкаського відділення фонду «Взаєморозуміння і толерантність», який передбачає спілкування з людьми похилого віку, які у роки війни були в’язнями нацистських концтаборів, стали жертвами рабської і примусової праці націонал-соціалізму. В рамках проекту студенти відвідуватимуть таких людей, записуватимуть їхні спогади, розповідатимуть про життя молоді, разом братимуть участь у культурно-просвітницьких заходах.

Ось і нещодавно студентки 2-го курсу Наталія Маслюк та Інна Скитиба відвідали Павла Костянтиновича Дерюгіна, якому виповнилося 94 роки. На його долю випали тяжкі випробування – він був в’язнем концтабору Бухенвальд, зазнав неймовірних страждань.

Міжнародна громадська організація "Міжнародний Фонд "Взаєморозуміння і толерантність" здійснює в Україні реалізацію гуманітарних, медико-соціальних проектів у інтересах жертв рабської і примусової праці націонал-соціалізму, жертв війн та тоталітарних режимів, а також проектів щодо збереження історичної пам'яті.