Інститут модернізації змісту освіти повідомляє, що 7-9 листопада 2017 року на базі Київського університету імені Бориса Грінченка відбудеться VІ Всеукраїнський студентський турнір з історії.

Турнір проводиться з метою залучення студентської молоді до активної науково-дослідної діяльності, участі у вирішенні наукових і творчих завдань, розширення контактів студентства. Для підготовки до Турніру учасникам пропонуються завдання, що додаються.

Детальну інформацію щодо участі у Турнірі можна отримати: e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., контактна особа – Салата Оксана Олексіївна, завідувач кафедри Історії України Київського університету імені Бориса Грінченка, телефон: (050) 334-73-20.

ЗАВДАННЯ

VІ Всеукраїнського студентського турніру з історії

1. Доба еллінізму як цивілізаційна зустріч античності та Стародавнього Сходу.
  2. Взаємодія варварського й християнського світів: (Візантійський приклад) шлях до занепаду чи розвитку.
  3. Брестська унія – спроба єднання християнської церкви чи початок знищення православної віри на українських землях?
  4. Діяльність М. Лютера: ідеологічна боротьба за паству чи теологічна полеміка, спрямована на реформацію церкви.
  5. Литовські статути і Гадяцький трактат: дві моделі державності у центрально-східній Європі.
  6. Історична спадщина Великого князівства Литовського в історії Білорусії?
  7. Білоруське козацтво XVII ст. – міф чи реальність?
  8. Поділи Речі Посполитої: закономірність чи цивілізаційне зіткнення?
  9. Діячі УПА: національні герої чи «звичайні європейські колаборанти»?
  10. Законотворча діяльність Української Центральної Ради (1917 - 1918 рр.): між федералізмом і незалежністю.
  11. Весна народів 1848-1849 рр. у Європі: спроби створити нову форму влади чи перезавантажити «стару»?
  12. Отто фон Бісмарк: від політики «залізом і кров'ю» до політики «континентальних союзів».
  13. Поняття «Homo Sovіeticus» – ідеологічний міф чи історичне «досягнення» доби СРСР?
  14. Субкультури СРСР в 60-80-х роках ХХ ст.:  виклик суспільства системі чи модернізацій ні проекти ЦК КПРС та КДБ.
  15. Комунізм в КНР на зламі ХХ - ХХІ ст.: успіх «китайського» шляху чи моделювання «азійського капіталізму».