18 травня 2017 р. відбулося розширене засідання вченої ради ННІ історії і філософії. Нагодою до позачергового засідання стали Дні науки, які традиційно проходять в університеті в середині травня. Директор інституту проф. Земзюліна Н. І. окреслила здобутки та проблеми інституту у цей не простий для вітчизняної вищої школи час. Керівники наукових шкіл прозвітували про результати річної роботи.

Дбаючи про забезпечення студентів-істориків новою науковою літературою, колектив інституту подарував Науковій бібліотеці імені Михайла Максимовича книги з історії українського козацтва та мистецтва. Свої напрацювання передала до фондів бібліотеки і Т. М. Нераденко, яка презентувала колективу інституту свої напрацювання з археології Середньої Наддніпрянщини та української етнології.

На вчену раду завітали і меценати інституту – представники Аграрної партії України (Полозов В. О.), які до свята подарували науковій та студентській громаді інституту необхідне технічне обладнання.

Із нагоди свята науковці і студенти, які мають значні досягнення, отримали подяки інституту.