29-30 квітня, у НТУУ "Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського" відбулась всеукраїнська молодіжна інтелектуальна битва – Національний дебатний турнір "Активна Громада: право вибору", участь у якій взяло понад 100 учасників з 26 населених пунктів України. Місто Черкаси представляла команда студентів з ЧНУ ім. Б. Хмельницького ННІ історії та філософії  − Павлова Надія та Вака Валерій.

У перший день, молодь поринула в політичний дискурс навколо виборчої реформи, в рамках підготовки до дебатів. Аргументи "за" та "проти" надавали провідні українські та міжнародні експерти: Ієн Вудвард (NDI), Олександр Черненко (Верховна Рада України), Андрій Магера (ЦВК), Наталія Линник (КВУ), Остап Кучма (Центр UA), Богдан Бондаренко (ЦПРР), Євгеній Крікополо (IFES), Олександр Солонтай (ІПО), Роман Кисленко (Група Впливу) та Олександра Скиба (Інститут "Республіка").

Організатори заходу наголошують: "Дебати – це чудовий досвід та можливість проявити себе в мистецтві риторики та переконання інших у власній правоті".

У другий день, студенти та учні з усієї України зійшлися в інтелектуальній битві на знання виборчої реформи та виборчих прав. За результатами 2 етапів та 8 паралельних ігор до фінальної дебатної гри потрапили 4 команди.

Валерій та Надія продемонстрували високий рівень ораторської майстерності та глибокі знання теми, проте головний приз турніру виборола команда із Сум, отримавши у подарунок освітню поїздку в Польщу.

Із використання матеріалів

сайту Інституту "Республіка":