Пам’ять героїв-холодноярців вшанували викладачі та студенти Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Цьогорічні заходи в Холодному Яру присвячені століттю Української революції та створення Вільного козацтва.

Університетська громада приєдналася до патріотів України, які щороку в кінці квітня збираються на всенародне віче пам’яті борців за її волю.

На Чигиринщині делегація університету — проректори, представники профспілки, директори інститутів та декани факультетів, члени студентської ради університету і всі охочі взяли участь у мітингу з нагоди вшанування холодноярців у селі Мельники.
До заходів долучилася й університетська козацька сотня імені Богдана Хмельницького на чолі з крайовим хорунжим Черкаського крайового товариства українського козацтва, професором Юрієм Присяжнюком.

— Сьогодні, коли ми шануємо героїв Холодного Яру, ми говоримо не тільки про події сторічної давнини, ми говоримо про тисячолітню історію України, і цього регіону зокрема, про їхню боротьбу, — зазначив Юрій Присяжнюк, вітаючи учасників мітингу.

Одного з членів сотні, Владислава Отрешка, нагородили за активну участь у козацькому русі.

Університетська громада відвідала могили холодноярських отаманів, які поховані на цвинтарі в Мельниках.
У селі Медведівка разом із керівництвом облдержадміністрації — головою Юрієм Ткаченком та його заступником Ярославом Березанем — поклала квіти до пам'ятного знака «Слава Україні».

Приємною несподіванкою стала зустріч із АТОвцями Петром Горбатенком та Микитою Надточієм, які торік закінчили навчання в ННІ історії та філософії. Бійці прибули на холодноярське віче на запрошення голови Черкаської облдержадміністрації Юрія Ткаченка.

Делегація університету також побувала на легендарній горі Семидубовій, що в Івківцях. Саме тут, на батьківщині Максима Залізняка, відбулася реконструкція сучасного бою з використанням військової техніки, з експозицією сучасного озброєння та екіпіровки.

Кожен охочий міг і сам випробувати свою фізичну підготовку — пограти в волейбол, постріляти з лука тощо.

Як зазначив перший проректор ЧНУ Василь Мойсієнко, університет активно долучився до підготовки заходів, присвячених сторіччю Української революції та вшануванню пам’яті героїв-холодноярців. Викладачі та студенти впорядкували могили холодноярців, встановили інформаційний банер та вказівники до них у селі Мельники. Крім того, навчальний заклад — серед активних учасників фестивалю «Холодноярська проща», який проходитиме влітку на Черкащині.

Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького