28-29 квітня група студентів ННІ історії і філософії взяли участь у ХIX Міжнародній науково-практичній конференції «Релігія та глобальні виклики епохи: історичний досвід, реалії сьогодення, перспективи на майбутнє» організованої Інститутом релігії та суспільства Українського католицького університету (м. Львів).

У перший день, під час пленарного засідання, з вітальним словом до учасників конференції звернувся Тарас Добко - перший проректор Українського католицького університету. Також була виголошена низка доповідей в контексті тематики роботи конференції, зокрема: Ліліана Гентош «Митрополит Андрей Шептицький та виклик тоталітаризмів»; Отець Георгій Коваленко «Відкрите православ’я як можливість і як реальність»; Олена Панич «Протестантизм в Україні та виклики посттоталітарної доби (на прикладі баптизму)» Мирослав Маринович «Виклики епохи комунікації – під прицілом правда». Закінчилось пленарне засідання музичним виступом у виконанні студентів УКУ.

Другий день роботи конференції – секційний. Роботи студентів ННІ історії і філософії були представлені в секції «Виклики часу та роль релігійних факторів у них: історична ретроспектива»:

• Вадим Дученко «Становлення християнської Церкви та ранні єресі»
  • Вікторія Сватко «Туги: релігійні фанатики чи розбійники?»
  • Олександр Кузьменко «Реформація в Англії як релігійний виклик ранньомодерного часу: історичний аналіз»
  • Денис Хоменко «Вплив Реформації на бюргерську культуру Німеччини XVІ–XVIІ ст.: ретроспективний огляд»

Науковий керівник робіт – доцент кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Кірєєва В.О.

По закінченню роботи секційних груп, президент Інституту релігії та суспільства УКУ Мирослав Маринович звернувся до учасників конференції із заключним словом, в якому подякував усім за обговорення актуальних питань взаємодії релігії та викликів епохи та висловив сподівання на подальшу співпрацю учасників конференції з Інститутом релігії УКУ.