27 квітня у Черкаському національному університеті ім.Б.Хмельницького відбулося

ЗАСІДАННЯ

координаційного центру облдержадміністрації з питань сім᾿ї, гендерної рівності, демографічного розвитку та протидії торгівлі людьми.

Захід об᾿єднав представників та представниць різних інституцій: Черкаського правозахисного центру, служби порятунку, гендерних центрів міста; викладачів соціальних, культурологічних, політологічних дисциплін та студентів. Лубко Інна, Пушонкова Оксана та Мотуз Валерія презентували наш центр – Центр гендерних досліджень і комунікацій ЧНУ ім.Б.Хмельницького.

Головуючий комісії Омаргалієв Костянтин, заступник голови обласної державної адміністрації та секретар центру Пахуріна Олександра відкрили засідання, й запросили до слова Стадник Марину, представницю Черкаської благодійної організації ЛЖВ «Від серця до серця». Доповідь була присвячена координації діяльності у сфері протидії торгівлі людьми, наведена переконлива статистика по Черкаській області, актуалізовано напрями роботи з молоддю, яка збирається їхати за кордон. Певну гарантію безпеки й отримання достовірної інформації надає звернення до фахівців за національним безкоштовним телефоном 527 (наприкінці - повний перелік національних телефонів).

Байдюк Наталія, координаторка Центру гендерної освіти ЧНУ ім.Б.Хмельницького розповіла про діяльність громадської Ради з гендерних питань при міжфракційному депутатському об᾿єднанні «Рівні можливості у Верховній раді України». У доповіді було висвітлено основні напрями європейської гендерної політики в Україні, зв'язок освіти та відношення до проблеми дискримінації, питання засобів уникнення андроцентризму та сексизму в освіті, проблеми перепон системної імплементації гендерних студій до вітчизняної системи освіти.  Окрему увагу було зосереджено на використанні інноваційних педагогічних технологій, форм та методів гендерного виховання.

Ченбай Інна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки нагадала про актуальні болючі соціальні проблеми, зокрема, про проект про заборону абортів й загальну проблему дієвості інструментарію дії подібних законів. Пушонкова Оксана, кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії та релігієзнавства наголосила на необхідності формування гендерної чутливості як певної світоглядної платформи, виходячи з діалогу між різними інституціями, адже гендерні дослідження – сфера міждисциплінарного знання. Лубко Інна, кандидат історичних наук, доцент кафедри державно-правових дисциплін відмітила потенціал ідей соціального партнерства у майбутній діяльності гендерних інституцій Черкащини.

Одним з висновків координаційного центру було рішення щомісяця збиратися для обговорення актуальних питань, адже гендерна освіта, згідно з культурною політикою координаційного центру, резонує з багатьма соціальними проблемами: домашнім насиллям, торгівлею людьми, профілактикою онкологічних захворювань, проблемами дітей-сиріт, людей з особливими потребами, демографічними питаннями, а відтак, – має формувати соціально активних та небайдужих громадян й громадянок.

Національні телефони - "гаряча лінія" - SOS !

Б Е З К О Ш Т О В Н І
Всеукраїнська дитяча лінія "Телефон довіри”    8-800-500-21-80
Національна "Гаряча лінія” з питань всиновлення     8-800-505-43-30
Національна "Гаряча лінія” з питань насильства та захисту прав дітей     8-800-500-33-50