21.05.2024 відбулось розширене засідання відразу двох дискусійних клубів «Сова Мінерви» (Запорізький національний університет) та «Софія-Поліс» (Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького). Ця дискусія об’єднала філософів, політологів, соціологів із Запорізької, Черкаської, Чернігівської та інших областей України.

Основною для зустрічі науковців та студентства була тема «Утопічні суспільства». Активні учасники дискусії від обох університетів: к.філос.н, доцент Павло Кретов, к.соц.н., доцент Олег Бондаренко, д.філос.н., професор Тарас Бутченко, д.філос.н., доцент Олександр Краснокутський, д.філос.н., доцент Олег Масюк, к.філос.н., доцент Володимир Процишин, д.політ.н., професор Євген Цокур, к.політ.н., доцентка Анна Руднєва, к.філос.н., доцентка Ірина Цапліна, к.філос.н., доцентка Оксана Пушонкова.

У центрі дискусії були питання ідеології, політичного міфодизайну, цифрової утопії, антиутопії, соціальної травми та життя після війни. Обговорювались погляди Карла Маннгайма, Джарома Лан’ера, Лі Кайфу, Людвіга Вітгенштейна, Карла Юнга та Жана Бодріяра. Центром гарячих спорів стали цінність утопії, її раціональність, цільова аудиторія утопічних моделей та їх практична ефективність. Крім того, на порядку денному був аналіз важливості проєктування майбутнього України, а також місце нашої країни в Європейському союзі.

Водночас, ця зустріч стала містком і для відвертої дискусії молодих науковців. Студенти-філософи ЧНУ ім. Б. Хмельницького Вадим Жбанников, Роман Онищенко  та Єгор Яремчук представили різні моделі вектори розвитку нашої країни. Магістри-філософи ЗНУ Євген Малецький та Олександр Єрмоленко обґрунтували підхід до утопії як до світу без війни на основі всебічного соціокультурного розвитку.

Отже, можна констатувати народження нового рівня міжуніверситетської взаємодії досвідчених та молодих науковців, яка об’єднала два заклади вищої освіти для пошуку спільного погляду на майбутню Україну.