23 листопада на базі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини на платформі Google Meet відбулася щорічна Всеукраїнська науково-практична конференція «ІХ Археологічні читання пам’яті видатного вченого-археолога В. О. Круца».

Серед її співорганізаторів — ННІ міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

ЧНУ на конференції представляли професор, завідувач кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки Анатолій Морозов, доцент кафедри Оксана Меміш та лаборант археологічної лабораторії Василь Лук’яниця. Їхні доповіді висвітлювали питання дослідження трипільської культури, із часу відкриття якої минає 130 років — саме її вивченню присвятив життя Володимир Круц. Серед учасників конференції були і знані трипіллєзнавці: керівник Трипільської археологічної експедиції, старший науковий співробітник Інституту археології НАН України Олексій Корвін-Піотровський, директор Державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура» Владислав Чабанюк та інші.

Крім Трипілля, обговорили також низку інших актуальних аспектів археології України — від неоліту до середньовіччя, її персоналістичний та міждисциплінарний виміри, функціонування за умов російської агресії. Загалом у конференції взяли участь 30 учасників — представників наукових та освітніх установ, громадських організацій.

Джерело: cdu.edu.ua