Hовини

У рамках роботи Центру когнітивної риторики та філософсько-теологічних досліджень кафедри філософії, соціальних та політичних наук ННІ міжнародних відносин, історії і філософії ЧНУ ім. Б. Хмельницького на майданчику (2 поверх У БЦ «Хрещатик -сіті»)  ростерії  «Фабрика кави», (мережі  кав’ярень міста), 28 вересня відбулася чергова сесія проєкту «Філософська кав’ярня». В акції взяли участь професори і доценти кафедри О.В. Марченко, Б.М. Калініченко, В.М. Процишин, П.В. Кретов, студенти інститутів міжнародних відносин, історії і філософії, української філології та соціальних комунікацій, психологічного факультету, небайдужа молодь, містяни. Було  представлено  новий проект кафедри – студентський дискусійний клуб  “Σοφία-πόλις” (“Софія-Поліс”, координатор проекту Володимир Процишин).

Темою сесії була: "Філософський та політичний дискурси під час війни: осмислення та терапія versus  пропаганда та маніпулятивні техніки"

Спікером виступив Павло Кретов.

Модератори: Тетяна Андрійченко, Роман Онищенко, Олексій Величко.

Неформальна обстановка,  (що не виключало готовності за оголошення тривоги, будь-якої миті спуститися в укриття) дружнє спілкування, чай та кава з різноманітними смаколиками неабияк сприяли вільному обміну думками.

Ситуація живого спілкування, атмосфера сократівської бесіди та (майже:) платонівського симпосію засвідчила інтерес університетської спільноти та містян до філософської проблематики.

Сакраментальне питання щодо того, як повернути філософування з академічних авдиторій, а політичні суперечки зі смартфонів та кухонь на вулицю, на Агору, до побутових життєвих форм, вирішувалося в дії.

Велика подяка всім учасникам, викладачам, колишнім та теперішнім студенткам та студентам, аспірантам університету, модераторам акції.

Рушіями жвавої полеміки виступили Олексій Величко та Богдан Калініченко.

Спеціальна подяка Юлії Мигаль та Антону Озерану, Вадиму Жбанникову за вдумливу аналітику а також Юлії Євтушевській за влучні репліки, Зої Шевченко за інформаційну підтримку.

Дякуємо персоналу «Фабрики кави» та Тетяні  Лозин за підтримку проєкту.

Прийнято рішення про теми  наступних сесій, та подальшу трансформацію способів їх проведення.

Павло Кретов