Hовини

Центр когнітивної риторики та філософсько-теологічних досліджень кафедри філософії, соціальних та політичних наук ННІ міжнародних відносин, історії і філософії ЧНУ ім. Б. Хмельницького представляє чергову сесію проєкту «Філософська кав’ярня», який ми продовжуємо під час війни (інформація про проєкт тут).

Цього разу вона відбудеться на майданчику (2 поверх У БЦ «Хрещатик -сіті»)  ростерії  «Фабрика кави», мережі  кав’ярень міста, початок 28 вересня 2023 року о 17.00.

На нас чекають  аналітика філософського та політичного дискурсу та наративів медіафілософії, запашна кава з різних куточків світу, зустріч з друзями та головна справа філософії – практика себе. Спілкування, діалоги та полілоги, дискусія та полеміка. Вперше участь в акції братиме анклав політології в філософському просторі університету і міста, студенти спеціальності "Політологія". Також буде представлено  новий проект кафедри - студентський дискусійний клуб  "Σοφία-πόλις" ("Софія-Поліс", координатор проекту Володимир Процишин). Відповідно, пропонуємо тему на перетині філософського та політичного дискурсів.

Тема сесії: «Філософський та політичний дискурси під час війни: осмислення та терапія versus  пропаганда та маніпулятивні техніки».

Спікери: Павло Кретов, Володимир Процишин.

Модератори: Роман Онищенко та Олексій Величко.

Координатор проєкту: Павло Кретов (067-472-59-96).

Матеріали до попереднього розгляду: "Породження війни з безсилля миру: смислова логіка війни"(стаття) ; Дезінформація, пропаганда і все, що між ними: як розпізнати і захиститися (медіаресурс)Дискурс війни та раціо (медіаресурс); ідеологія "руського миру" під кутом зору філософії (відео, текст).

Ми маємо мислити ясно аби відповідати на виклики війни. За старим і доволі іронічним аналітично-когнітивістським жартом – “How do I know what I think before I say it?”

Прориваймося до мислення через рогатки дискурсу, немов per aspera ad astra.

Заговори, щоб ми тебе побачили!

Зважся на мислення, приєднуйся!

Павло Кретов