15-17 вересня 2023 р.  в Перемишлі, в Українському домі,  відбулася IV Міжнародна наукова конференція «Українці та їх сусіди протягом віків: політика, економіка, релігія, культура та щоденне життя».

Організатором  заходу виступило Товариство українців у Польщі (голова-проф. Роман Дрозд).

У засіданнях взяли участь учені з України, Польщі, Чехії тощо.

ЧНУ ім. Богдана Хмельницького представляли професори кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Ольга Морозова та Євген Сінкевич.

Проф. Морозова виступила модераторкою секцій «Польсько-українські відносини», «Поляки та українці в УСРР»

Порушені теми відбивали актуальні проблеми історі України, украінсько-польських відносин, стосунків України з іншими країнами. Особливе місце під час обговорення в секціях зайняла проблематика триваючої російсько-української війни.

Традиційна конференція в Перемишлі є не тільки майданчиком для украінсько-польського діалогу, але й ареною порозуміння, напрацювання подальших кроків на шляху розвитку й співпраці українців та поляків.

У ході конференції учені нашого Університету не лише обговорили нагальні питання історіі з іноземними колегами, а й нав,язали нові контакти з представниками наукової спільноти.