Снимок экрана 2022-11-03 в 10.07.57

Викладачі ННІ міжнародних відносин, історії та філософії взяли участь у ХХIІ Міжнародній науковій онлайн-конференції «Харківські соціологічні читання» «Соціологія на війні: місія та соціальна відповідальність науки», яка відбувалась 3 – 4 листопада 2022 року.

Робота конференції розпочалася з вітальних слів Президента Соціологічної асоціації України, доктора соціологічних наук, академіка Національної академії наук України Віля Бакірова, деканки соціологічного факультету Харківського національного університету  імені В. Н. Каразіна,  кандидатки соціологічних наук, доцентки Олени Мурадян та віцепрезидентки Соціологічної асоціації України, голови Харківського відділення САУ,  в.о. завідувачки кафедри соціології Харківського національного університету  імені В.Н. Каразіна, докторки соціологічних наук, професорки Людмили Сокурянської.

У свої доповіді «Соціологія у післявоєнному відродженні українського суспільства» Віль Бакіров наголосив на тому, що інституційне та ментальне відродження суспільства потребуватиме використання нових соціальних технологій, урахування змін в глобальних і локальних культурно-ціннісних контекстах, принципово нового інформаційного простору, нових, насамперед, цифрових комунікацій тощо. Тканина соціального життя пошкоджена по всій Україні і продовжує пошкоджуватися. І її оновлення потребуватиме достовірної соціологічної інформації. Подібно тому, як психотерапевти намагаються допомогти людині долати внутрішньо психологічні наслідки душевних потрясінь і травм, так, мабуть, соціологи у післявоєнний період мають навчитися допомагати соціальним групам усвідомлювати причини і фактори кризових станів, підказувати шляхи соціальної і соціально-психологічної реабілітації.

Науковий захід зібрав понад 120 учасників з різних українських та закордонних університетів. Робота конференції тривала два дні, а формат роботи передбачав два пленарні засідання, засідання п’яти секцій, трьох «круглих столів» та дискусійної панелі.

Науковці нашого інституту запропонували такі дискусійні теми:

Земзюліна Наталка – «Медіаінновації на ринку Європейського Союзу: аналіз та перспективи розвитку»,

Кретов Павло, Кретова Олена – «Соціально-політична дія та інститут освіти в умовах війни»,

Пушонкова Оксана – «Сучасна політична карикатура в контексті візуальної соціології»,

Пʼянзін Сергій – «Структурно-динамічна модель збройного конфлікту»,

Шевченко Зоя – «Війна як чинник руйнування ґендерних стереотипів».

З повною програмою заходу можна ознайомитись нижче.

Дякуємо всім колегам за цікаві доповіді та змістовні дискусії.

Висловлюємо вдячність Соціологічній асоціації України, Черкаському регіональному відділенню Соціологічної асоціації України, факультету соціології Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна за багаторічну співпрацю.

Зоя Шевченко