Hовини
Той, хто знає ворога й себе, ніколи не програє війни
Сунь-дзи «Мистецтво війни»

 

27 жовтня відбувся інтерактивний онлайн-семінар у межах вивчення культурфілософських дисциплін за участі студентів бакалаврату ЧНУ імені Богдана Хмельницького.

Вкотре студенти обирають цю тему як актуальну, адже універсальність візуальної мови карикатури у безлічі інформаційних джерел дозволяє бачити політичну ситуацію в цілому.

Обговорювали політичну карикатуру як засіб комунікації і візуальну форму, як інструмент формування світогляду. 

Звернулись до еволюції сатири і гумору в карикатурі та до нових її функцій під час війни. Розкривали особливості формування критичного мислення засобами політичної карикатури. Розглядали різні медійні майданчики, що висвітлюють події у політичних мемах, демотиваторах, коміксах тощо. Звернулись до поняття інформаційної війни і використання в ній політичної карикатури. Прослідкували зміни в рефлексії російсько-української війни у 2014 та у 2022 рокахПорівнювали особливості бачення сучасної  політичної ситуації на прикладах карикатури України, Америки, Німеччини, Польщі, Франції.

Дякуємо за змістовні презентації та участь в обговоренні Марай Амір Халіду, Івановій Діані, Мушенко Вікторії, Дробницькій Софії, Кострицькій Софії,  Вашуленко Ірині, Яременко Ірині, Левіт Ілоні, Павленко Олесі.

Організатори і спікери: Оксана Пушонкова, Зоя Шевченко.

Оксана Пушонкова

Снимок экрана 2022-10-27 в 15.53.57
 
Снимок экрана 2022-10-27 в 15.23.03