Hовини

Важливий крок для розвитку археологічної науки Черкащини та України було зроблено на засіданні наглядової ради Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, де поміж іншого йшлося про утворення в університеті Центру дослідження трипільської культури. Ініціатором його створення виступив колектив навчально-наукового інституту історії і філософії.

Директор інституту Наталія Земзюліна розповіла, які кроки для цього вже зроблено та окреслила подальші завдання центру. За її словами такий напрямок має широку перспективу як наукових досліджень так і подальшої музеєфікації археологічних пам’яток трипільської культури, що безумовно сприятиме розвитку туризму в регіоні.

‒ Університет просто зобов’язаний стати центром дослідження трипільської культури, адже саме на Черкащині розташовані 18 з 24 трипільських поселень-гігантів, ‒ відзначила вона.

Аргументовано довів потребу у створенні Центру директор державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура», член Наглядової ради університету Владислав Чабанюк. Маючи багаторічний досвід польових досліджень трипільських поселень-гігантів, він окреслив перспективні плани археологічних розкопок на найближчі роки та перспективи нових відкриттів. Демонструючи фотографії магнітної зйомки поселень заповідника наглядно продемонстрував великі можливості археологічних досліджень цих об’єктів.

Віктор Ющенко наголосив не лише на науковому, а й державному та загальнонаціональному значенні дослідження трипільських старожитностей. Адже трипільська культура старша за давньоєгипетську та античну. Вона практично не відома світу, і Україна має унікальні можливості для її популяризації, однак не використовує їх. Натомість з кожним роком зменшується кількість трипілезнавців в країні.

Після обговорення учасники зібрання одноголосно підтримали проект створення центру з вивчення трипільської культури.