20 лютого 2022 р. відбулася наукова конференція учасників ІІ (обласного) етапу Малої академії наук України. Серед інших, працювала секція історія України, журі якої очолював професор кафедри історії України ННІ міжнародних відносин, історії і філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Усього в конференції брали участь 12 осіб, які представляли навчальні заклади всіх чотирьох районів нашої Черкаської області. Кращими були визнані творчі проєкти Вероніки Дмитрик (Черкаси) та Ірини Мельник (Христинівка). Вони запропонували для дослідження принципово нові й цікаві теми, оригінальні методологічні підходи (усноісторичні студії), виявили, зібрали й опрацювали репрезентативну джерельну базу.

Приємно відмітити, що сама дискусія відбулася в дусі конструктивного діалогу, її учасники продемонстрували глибокі знання своїх тем, початкові навички та вміння вести наукові розвідки, загальну обізнаність в історії.

Юрій Присяжнюк, професор кафедри історії України