- Деталі
- Автор: Олена Абразумова
- Опубліковано: 11 лютого 2022
Сьогодні, 11 лютого, відзначається Міжнародний день жінок і дівчат у науці. Рішення про святкування цієї дати було прийнято Генеральною Асамблеєю ООН 22 грудня 2015 року.
Так, наука не має ні статі, ні ґендеру, але саме у цей День ми нагадуємо про важливість видимості жіноцтва у різних галузях наукового знання та підкреслюємо необхідність повного та рівного доступу до науки та участі в ній жінок і дівчат.
Людство може пишатися своїми досягненнями, ми минулого століття побували на Місяці (1969 року перша людина ступила на його поверхню), 2019 року Національний науковий фонд США вперше продемонстрував «фотографію» чорної діри в центрі галактики, яка розташована на відстані 54 мільйонів світових років від Землі, але й дотепер жодна країна в світі не досягла ґендерної рівності.
Головами 32 із 193 держав світу на кінець 2020 року були жінки.
Доля жінок, які отримали Нобелівську премію складає 5,8%, за всю історію існування премії її отримали 53 жінки.
Видатні сучасні науковиці:
Сінтія Джейн Кеньон – американська молекулярна біологиня та біогеронтологиня. Працює в Googlе’s Calico, мета – потенційно продовжити життя людей на 100 років.
Дженніфер Енн Даудна – винахідниця новаторської технології редагування геномів CRISPR-Cas9, що потенційно може допомогти в лікуванні генетичних вад та хвороб, включаючи рак, лауреатка Нобелівської премії 2020 року з хімії.
Ніна Марі Тандор – американська біомедична інженерка, є директоркою компанії, яка займається вирощуванням кісток для реконструкції скелету. 2015 року журнал Foreign Policy назвав її глобальним мислителем.
Сунетра Гупта – професорка теоретичної епідеміології Оксфордського університету, письменниця та перекладачка творів Рабіндраната Тагора. За свої наукові досягнення отримала 2009 року премію Королівського товариства Розалінди Франклін.
Джерело: http://philosophy.ck.ua/vitaiemo-z-mizhnarodnim-dnem-zhinok-i-div/