На початку грудня у Черкаському національному університеті ім. Богдана Хмельницького відбулась лекція проф. Георга Мільбрадта, екс-прем’єр-міністра Федеральної землі Саксонія, екс-міністра фінансів федеральної землі Саксонія. Професор економіки приїхав з візитом на Черкащину, оскільки має багатий досвід ведення децентралізаційних процесів у Німеччині.

Змістовна лекція професора змусила задуматись над низкою поставлених проблем і щодо України. Насамперед, введення перерозподілу сфер впливу, а також співпраці державних структур з приватними. Для прикладу пан Мільбрадт зазначив: «В Німеччині були раніше лише державні потяги, з якими мали низку проблем, зокрема не вчасне прибуття. Зваживши всі «за» і «проти» було прийняте рішення пустити на цих же коліях і приватні потяги, які б в разі запізнення сплачували штраф. Згодом, завдяки даному кроку, ситуація стабілізувалась: потяги прибувають строго за часом, оскільки компанії в цьому зацікавленні».

По завершенню лекції відбулось обговорення проблеми зі студентською аудиторією, в ході якого в професора поцікавились його власним баченням сучасного стану речей в Україні, зважаючи на досвід Німеччини. Піднімалось й питання вступу України до Євросоюзу. Лекція й обговорення справили позитивне враження на присутнє студентство й посіяли в його голові роздуми про істинну картину української економіки, а також про можливості переймання досвіду у Німеччини.

Надія Павлова, студентка ІІ курсу