«Квіти, як і люди, – живі, мають душу!»

Катерина Білокур

Відбулося чергове засідання студентського гуртка «За лаштунками історії мистецтв» (керівник - доц. Захарченко М. В.) «Чарівний світ Катерини Білокур» – саме таку тему обрали учасники гуртка ННІ історії і філософії. Вкотре студенти продемонстрували зацікавленість і обізнаність обраної теми. Зокрема були підготовлені інформативні та пізнавальні доповіді.

Вразила учасників гуртка і найправдивіша легенда, що Катерина Білокур, либонь, чи не єдина в світовому мистецтві неосвічена селянка, яка тільки у 40 років з’явилась на мистецькому небосхилі. Досить цікавою видалася дискусія студентів, що до того чи Катерина Білокур є представницею примітивістів, чи її творчість належить до майстрів народного живопису, чи до представників професіонального живопису.

Магістранта Анастасія Кузьменко зазначила, що свого часу всесвітньо відомий маестро Пабло Пікассо побачивши на міжнародній виставці в Парижі картини Катерини Білокур, сказав: «Якби ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!» і він порівнював Катерину з іншою великою художницею-самоучкою – Серафін Луїз із Сандлі.

Аспірантка Анна Каюк відзначила, що сучасні вітчизняні дизайнери створили ескізи колекцій одягу за мотивами картин художниці. Отже, творчість видатної українки цікава сучасникам, і її необхідно популяризувати.

Вразили магістрантку Вікторію Чоботарьову слова Катерини Василівни: «Квіти, як і люди, – живі, мають душу!» тому ніколи не зривала їх, а змальовувала, сидячи біля стеблини чи куща, бо вважала, що «зірвана квітка – вже не квітка».