Сьогодні стартувала Всеукраїнська онлайн-конференція з міжнародною участю «КОНФЛІКТИ НА ПОСТРАДЯНСЬКОМУ ПРОСТОРІ:  ДИНАМІКА, ВИРІШЕННЯ, ПЕРСПЕКТИВИ», 1–2 грудня 2020 р., м. Черкаси.

За допомогою онлайн-платформи Google Meet зібралося понад 90 науковців, громадських діячів, студентів, в тому числі спеціальності 291 – «Міжнародні відносини».

Організував онлайн-конференцію з міжнародною участю Навчально-науковий інститут міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, за підтримки ЗВО України (ДВНЗ «Ужгородський національний університет», Дипломатичної академії імені Геннадія Удовенка при Міністерстві закордонних справ України, Національного університету біоресурсів і природокористування України, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Чорноморського національного університету  імені Петра Могили); Громадських організацій («Академія стратегічних досліджень», «Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин», «Український інститут політики», «Центр дослідження Росії»,«Центр європейської та євроатлантичної інтеграції», Експертна група «СОВА»), а також наших вже традиційних польських партнерів (Południowo-Wschodni Instytut Naukowy w Przemyślu (Південно-Східний Науковий Інститут (Перемишль)), University of Opole Poland (Університет Ополе (Польща), Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie (Педагогічний Університет ім. Комісії Національної Освіти в Кракові).

Сьогодні у вівторок, 1 грудня 2020 року було розглянуто тему: «ПОЛІТИКА ІДЕНТИЧНОСТІ ТА КОГНІТИВНИЙ ВИМІР ГІБРИДНИХ КОНФЛІКТІВ».

Виступили з доповідями доктор історичних наук, професор кафедри міжнародних відносин, інформації та регіональних студій Національного авіаційного університету, професор Сергій Станіславович Троян; директор Громадської організації «Український інститут політики» Руслан Олегович Бортник; доктор історичних наук, професор кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій ДВНЗ «Ужгородський національний університет», член Громадської організації «Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин»,  професор Ігор Ярославович Тодоров; доктор історичних наук, викладач факультету журналістики та міжнародних відносин Київського національного університету культури і мистецтв, професор Валерій Васильович Ластовський; кандидат соціальних наук, ад’юнкт Педагогічного Університету ім. Комісії Національної Освіти в Кракові Матеуш Мирославович Камионка; український аналітик Громадської організації «Український інститут політики» Руслан Валентинович Бізяєв; кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії та релігієзнавства Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, доцент Павло Васильович Кретов.

Активну участь у дискусії також взяли доктор історичних наук, професор, проректор із наукової, інноваційної та міжнародної діяльності Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Сергій Валерійович Корновенко; докторка історичних наук, професорка, директорка Навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Наталія Іванівна Земзюліна; керівник Громадської організації «Академія стратегічних досліджень» Сергій Леонідович Пасічник; докторка історичних наук, директорка Державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво», професорка Алла Миколаївна Киридон; доктор історичних наук, завідувач кафедри історії України Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, професор Віталій Васильович Масненко; заступник керівника Громадської організації «Центр дослідження Росії», кандидат філософських наук, Надзвичайний і повноважний посол України в Ісламській Республіці Іран (2010–2014) Олександр Сергійович  Самарський та ін.

Особлива подяка модератору заходу Сергію Леонідовичу Пасічнику.

Тетяна Терещенко, доцент, заступник директора з наукової роботи