Hовини

З нагоди річниці трагедії голодомору в Україні 1932–1933 рр. 20 листопада 2020 р. відбулася онлайн конференція «Голодомор. Проблематика визнання трагедії у світі». Вона була організована Посольством України й Українським Товариством в Швейцарії та за участі української громади з різних кантонів Конфедерації.

Однією із учасниць конференції стала випускниця ННІ міжнародних відносин, історії і філософії (2012 р.), а нині  докторантка Опольського університету (Польща),  яка досліджує проблематику голодоморів в Україні Юлія Романенко.

Захід відкрили Посол України Артем Рибченко і голова Українського Товариства в Швейцарії Андрей Лужницький, які поінформували про зусилля Посольства і УТШ для поширення правди в Швейцарії про Голодомор 1932–1933 в Україні та закликали українську громаду консолідуватися з цією метою.

У рамках заходу доповідачами виступили також провідний науковий працівник відділу етнополітології Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України, к.п.н. Микола Рябчук , а також продюсер фільму «Hunger for Truth» про події Голодомору Андрій Ткач.

У конференції взяли участь також координатор українського душпастирства в Швейцарії о. Назарій Заторський та адміністратор душпастирства в Берні, Базелі і Лугано о. Володимир Горошко.
У рамках заходу відбувся допрем’єрний показ фільму Андрія Ткача «Hunger for Truth», створеного на замовлення канадсько-української фундації у співробітництві з «Вавілон-13». У фільмі використані унікальні тримірні оцифровані фото з альбомів О.Вінерберга, а також неперевершений музичний супровід – голоси Джамали, груп ONUKA,  Даха Браха і Dakh Daughters.

 

https://switzerland.mfa.gov.ua/news/konferenciya-golodomor-problematika-viznannya-tragediyi-u-sviti