Hовини

В Україні 17 травня вшановують пам’ять жертв політичних репресій, а 18 травня – жертв геноциду кримськотатарського народу. 

«Кількість жертв політичних репресій в Україні досі неможливо підрахувати. Десятки тисяч людей було розстріляно, сотні тисяч пройшли в’язниці, заслання, табори, примусово проходили психіатричне лікування... «Великий терор» – масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 роках з ініціативи керівництва СРСР й особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства», – йдеться у повідомленні Українського інституту національної пам’яті.

За даними Інституту, у період «Великого терору» на території тодішньої УРСР було засуджено 198918 людей, з яких близько двох третин – до розстрілу, решта були відправлені до в’язниць і таборів.

Щорічно 18 травня в Україні згадують трагічні події 1944 року, коли корінний кримськотатарський народ радянська влада вислали за межі півострова до Центральної Азії. Всього були депортовані понад 180 тисяч людей. В Україні депортацію кримськотатарського народу визнали геноцидом.

ННІ міжнародних відносин, історії та філософії щороку приєднується до вшанування пам'яті жертв кримськотатарського народу різноманітними заходами (детальніше: https://histfilos.cdu.edu.ua/hovyny/324-prohrama-kruhloho-stolu-krym-i-ukraina-istoriia-sohodennia-i-perspektyvy.html, https://histfilos.cdu.edu.ua/hovyny/322-holova-medzhlisu-z-cherkashchanamy-vshanuvaly-pamiat-deportovanykh-krymskykh-tatar.html, https://histfilos.cdu.edu.ua/hovyny/1348-viktoryna-z-istorii-krymskotatarskoho-narodu.html)