У рамках відзначення третьої річниці початку Революції Гідності в ННІ історії і філософії було проведено зустріч студентів І і ІІ курсів інституту зі студентами старших курсів – Тарасом Шевченком, Максимом Шилом, Станіславом Сафоновим та Олександром Сторожуком, які брали участь у подіях на майдані Незалежності у Києві та Черкасах у листопаді 2013 р. – лютому 2014 р. Студенти розповіли, чому вони тоді прийняли рішення активно діяти, як вплинула Революція Гідності на їхні долі сьогодні, а також висловили особисту оцінку сучасних подій в Україні.

Сторожук Олександр: «Особисто для мене події Революції Гідності стали проявом характеру українського народу. Українці в черговий раз змогли продемонструвати, що не терпітимуть відвертих зловживань владою з боку правлячих еліт, котрі, тримаючись за свої нагріті роками крісла, в страху, кинули на студентів так званих «правоохоронців» з кийками.

Майдан у моїх очах був можливістю докорінно змінити країну: знищити клас «недоторканих», припинити свавілля місцевої влади на місцях, розпочати зміни в основних сферах життя держави…».

Сафонов Станіслав: «Майдан як національне піднесення, став креативним простором для втілення найнесподіваніших соціокультурних ідей, які були принципово нові для українців. Люди висловлюють своє ставлення до цієї події через вірші, пісні, картини. Революція Гідності сколихнула країну хвилею нечуваного патріотизму і показала важливість національної ідеї…».

На завершення студентам було запропоновано дати відповідь на питання анкети «Революція Гідності та Свободи: шляхи формування нації та ідентифікації особи».