Кафедра філософії та релігієзнавства ННІ історії та філософії Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького з 2018 року щорічно проводить Регіональний конкурс учнівської молоді «ФІЛОСОФ і Я».

До участі в конкурсі запрошуються учні старших класів загальноосвітніх середніх шкіл, студенти коледжів та вищих навчальних закладів регіону.

Метою конкурсу є залучення молоді до штудіювання загальногуманітарної проблематики в аспектах сучасних філософії, історії, культурології, соціології, етики та подальшого особистого і професійного самовизначення. Конкурс передбачає підготовку есе з обраної тематики з наступною їх публікацією у наукових виданнях та на сайті університету.

Для участі у конкурсі всі бажаючі мають надіслати власні роботи до 15 квітня 2020 року.

Конкурс проводиться в заочній формі. Про результати конкурсу всіх учасників буде сповіщено до 30 квітня 2020 року.

Крім розгляду й оцінювання робіт, академічною конкурсною комісією будуть братися до уваги відгуки, пости і лайки в акаунтах кафедри філософії та релігієзнавства в мережі та на офіційній сторінці кафедри, тобто всі бажаючі зможуть підтримати конкурсантів під час проходження конкурсу.

Автори та авторки найкращих робіт будуть запрошені на підсумкову конференцію, яка відбудеться у рамках традиційного «Тижня науки» (третій тиждень травня) на базі Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького. Есе переможців конкурсу будуть відзначені призами та пам’ятними грамотами.

Означені теми дослідження:

• філософія «малої України», бáтьківщина як джерело світогляду;
  • повсякденний побут сучасного українця та його філософське осмислення;
  • філософія сучасного спілкування: як ІТ-революція змінює людину;
  • історія України і Європи як філософський міф;
  • форми та способи самоздійснення сучасної молодої людини;
  • філософія цивілізаційного вибору для української молоді;
  • смисловий, ціннісний та символічний аспекти філософії сучасної людини;
  • філософія сучасного мистецтва;
  • політичний та філософський аспекти самореалізації молоді;
  • молодіжна культура: філософський вимір;
  • кіберспорт: філософія дозвілля у ХХІ столітті;
  • філософія віртуальності;
  • інформаційно-комунікативні технології та проблема реальності;
  • проблема штучного інтелекту;
  • політика і медіа у ХХІ столітті.
  • ґендерні аспекти світогляду сучасної людини;
  • соціологічний вимір знання та комунікації.

Учасники конкурсу можуть також самостійно формулювати теми досліджень згідно з власними науковими та світоглядними уподобаннями.

Вимоги до оформлення есе:

1. Робота повинна бути надрукована грамотно.
  2. В тексті не допускаються неточність цитат, скорочення слів (крім загальноприйнятих).
  3. Набір тексту здійснюється стандартним 14 шрифтом Times New Roman; міжрядковий інтервал – 1,5; відступ в абзацах – 1,25 см; текст есе необхідно друкувати, залишаючи відступи таких розмірів: лівий – 25 мм, правий – 15 мм, верхній – 20 мм, нижній – 20 мм; посилання на літературу здійснюється в квадратних дужках, де перша цифра – номер джерела за списком, друга – номер сторінки, наприклад [5, с. 134]; обсяг есе – від 2-х сторінок, сторінки не нумеруються.
  4. В кінці роботи наводиться перелік використаної літератури за алфавітом. Дані про джерела наводяться в повному обсязі.

Реєстраційна форма

• Прізвище, ім’я:
  • Адреса:
  • Електронна адреса:
  • Телефон:
  • Місце навчання:
  • Рік народження:
  • Чи є потреба в науковому консультанті:
  • Тема дослідження:

Реєстраційну форму надсилати у вигляді документу Word з назвою «Реєстраційна форма, конкурс, прізвище» за вказаною нижче електронною адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.Отримання буде підтверджено.

За додатковою інформацією звертатися на кафедру філософії та релігієзнавства за телефонами: (067) 472 59 96, (097) 233 16 18, (0472) 37 55 57

Куратор проекту: к. філос. н., доцент Павло Васильович Кретов