Hовини

18 травня у Черкаському обласному художньому музеї в рамках акції “Ніч в музеї” студенти ННІ історії і філософії ЧНУ імені Богдана Хмельницького запропонували відвідувачам взяти участь у соціальному молодіжному проекті “Дзеркала” (Арт-куратори Оксана Пушонкова та Інна Ченбай).

Ірина Багатченко, Вікторія Годована, Тетяна Шитик, Никита Максимов, Олег Поліхов як модератори окремих локацій створили загальну атмосферу дружньої взаємодії та інтелектуального пошуку. 

Квест “Мона Ліза: контексти образу” (автор і розробник Никита Максимов) та спілкування з “живою” Моною Лізою у старовинній рамі (Вікторія Годована) занурили в історію шедевра Леонардо да Вінчі. Разом виявляли причини його актуальності в усі часи, досліджували версії прообразу, спроби копіювання та новітні медійні інтерпретації. Мона Ліза – дзеркало людини, що на неї дивиться, відображення її Душі, почуттів, переживань та думок, адже сам по собі вона не транслює ніяких емоцій.

 Учасники заходу також мали змогу потрапити у Медіа-Задзеркалля, власноруч сплести павутиння Інтернету, дізнатися, що таке “різома” та дати відповіді на запитання квестів “Різновиди селфі” (Ірина Багатченко) та “Історія автопортрету”(Тетяна Шитик). 

Виставка сучасної художниці з Запоріжжя Яни Сендецької виступила лейтмотивом заходу як ідея вічного прагнення людини до самопізнання, міркувань про природу мистецтва. На інтерактивних дошках відвідувачі залишали свої думки та враження про виставку, проект, зокрема відповіді на питання під звичайним стаканчиком з-під кави: “Це твір мистецтва? Чи хтось забув стаканчик?” Більше дізнавалися про поп-арт та концептуалізм, сперечалися та обмінювалися думками. 

Також у проекті “Дзеркала” кожен отримав “дзеркальну” філософську сентенцію. Більшість відвідувачів виявляли бажання читати її безпосередньо, без справжнього дзеркала та режиму селфі. Також спробували разом з Інною Ченбай малювати за допомогою дзеркала, обирати та інтерпретувати символи карти «Очі – дзеркало душі». 

Цей проект – своєрідна спроба осягнути світ поза дзеркалами та, можливо, побачити їх у звичайній комунікації. 

Дякуємо усім учасникам та гостям проекту!

 

Джерело: http://philosophy.ck.ua/socialniy-molodizhniy-proekt-dzerk/