4-6 квітня на базі ЧНУ ім. Б. Хмельницького відбулася IV Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді. Понад 260 школярів навчальних закладів України подали свої наукові роботи, у яких висвітлили теми державотворчих процесів в Україні. У пленарному засіданні, яке відбулося 5 квітня,  взяли участь професори Інституту А. Ю. Чабан та В. М. Мельниченко. ННІ історії і філософії також забезпечив проведення секційних засідань конференції: 1. Державотворчі процеси на території сучасної України від найдавніших часів до наших днів (к.і.н., доц. О. І. Овчаренко); 2. Історичні постаті в процесі державотворення на українських землях, їх роль і місце у боротьбі за звільнення народу від гніту та зовнішніх посягань, внесок у формування основ державності (к.і.н, ст. викл. О. М. Абразумова); 3. Культура як духовна складова рошуку шляхів самоідентифікації українського народу, становлення та розвитку державності на українських землях (к.і.н., ст. викл. О. О. Тітіка); 4. Історико-краєзнавчі та природні туристсько-рекреаційні об'єкти України, пов'язані з подіями державотворення та історичними постаттями (к.і.н., викл. А. І. Касян).  Після жвавих обговорень учнівських виступів та рекомендацій від керівників секцій, учасники конференції мали змогу переглянути фільм "Чорний козак". Наступного дня  учні здійснили екскурсію до Холодного Яру та міста Кам’янки.