Hовини

Традиційно Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького відзначає великодні свята добрими справами.

І цьогоріч на Великодньому ярмарку будемо збирати кошти на потреби військових.

Актуальним є збір для підрозділу Сил спеціальних операцій, де служать п’ять випускників Черкаського національного, потрібен автомобіль.

Для забезпечення потреб загону, покращення його спроможностей у діяльності, пов'язаній зі здійсненням оборонних заходів нашої країни, військовим необхідне авто. Тому наші захисники звернулися до колективу університету: працівників, викладачів та студентів — допомогти зібрати кошти на цю справу.

Детальніше:Запрошуємо на Великодній ярмарок

24.04.2024 р. на запрошення Першої міської гімназії Черкаської міської ради студенти 2–3 курсів ННІ міжнародних відносин, історії та філософії (спеціальності 014 Середня освіта. Історія) разом з доценткою кафедри ВІМВ Анжелою Іржавською відвідали інтерактивну освітню виставку «Більше, ніж я: солідарність і допомога у темні часи» у рамках проєкту «Сприяння соціальній згуртованості в Україні» (Освітній центр «Простір солідарності», за підтримки Американської асоціації юристів Ініціативи з верховенства права (ABA ROLI).

Детальніше:Студенти ННІ МВІФ відвідали інтерактивну виставку у Першій міській гімназії

У рамках тижня Республіки Польща в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького 19 березня 2024 року викладачі та студенти ННІ міжнародних відносин долучилися до заходу з нагоди річниці Польського (Січневого) повстання 1863–1864 рр. - одного з вагомих національно-визвольних виступів ХІХ ст., який був проведений спільно з Державним архівом Черкаської області, Черкаською обласною універсальною бібліотекою імені Тараса Шевченка та Обласною організацією «Польський культурний центр імені Кароля Шимановського».

Детальніше:Відбувся захід з нагоди річниці Польського (Січневого) повстання 1863–1864 рр.

Засідання вченої ради ННІ МВІФ

відбудеться у вівторок, 23 квітня 2024 р.

 о 14.30 в ауд. 518

Порядок денний 

  1. Про наслідки поточної атестації та завдання колективу ННІ щодо підготовки до літньої екзаменаційної сесії та завершення навчального року (Гальченко С. І. доц.).
  2. Звіти кафедр про участь викладачів у профорієнтаційній роботі (завідувачі кафедр).
  3. Про зміни до ОПП усіх рівнів (Гаранти).
  4. Про співпрацю з стейкхолдерами ННІ (Земзюліна Н. І. проф.).
  5. Про рекомендації матеріалів до вченої ради університету (Земзюліна Н. І. проф.).
  6. Різне
 Стипендії за стипендіальними програмами Центру Діалогу ім. Юліуша Мєрошевського (освітні можливості для українців в Польщі).

У рамках продовження співпраці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького з Європейським університетським альянсом E³UDRES² доцентка кафедри філософії, соціальних та політичних наук Олександра Дем’яненко взяла участь у тренінгу European Civic Skills Training, що відбувся в Університеті прикладних наук німецького міста Фульда.

Захід було присвячено виборам до Європейського парламенту, які відбудуться у червні 2024 року, а також ролі закладів вищої освіти у поглибленні розуміння учасниками освітнього процесу цінностей та принципів Європейського Союзу.

Учасниками заходу були представники 8 університетів-членів Європейського університетського альянсу E³UDRES² з Австрії, Португалії, Румунії, Латвії, Угорщини, Фінляндії, Нідерландів, Бельгії та двох асоційованих українських університетів-партнерів консорціуму.

Детальніше:Олександра Дем’яненко взяла участь у тренінгу європейського університетського альянсу E³UDRES²

Завершальним заходом тижня Республіки Польща в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького (з 11 квітня 2024 року) 18 квітня стала урочиста академія «Питання українсько-польської співпраці в контексті війни Росії проти України».

Модератор заходу — кандидатка історичних наук, завідувачка кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин, доцентка Вікторія Кірєєва.

Активну участь у дискусії взяли з української сторони науково-педагогічні працівники та студенти навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії та навчально-наукового інституту іноземних мов. З польської сторони науково-педагогічні працівники та студенти Варшавського університету (Uniwersytet Warszawski) та Поморського університету в Слупську (Польща).

Детальніше: Студентський відеоміст Черкаси – Варшава – Слупськ розглянув безпекову стратегію

За ініціативи Ольги Морозової, докторки історичних наук, професорки кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, запрошеної дослідниці кафедри архівістики, дидактики та історії історіографії Варшавського університету на базі навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії відбулася чергова урочиста академія на тему: «Євроінтеграційний та безпековий поступ Польщі та України».

Захід провели у межах тижня Республіки Польща в ЧНУ ім. Б. Хмельницького, який триває з 11 квітня.

Модерувала докторка історичних наук, директорка ННІ міжнародних відносин, історії та філософії Наталка Земзюліна.

Детальніше: Євроінтеграційний і безпековий поступ Польщі та України розглянули на конференції

У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбулося пленарне засідання XXXV наукової сесії осередку НТШ в Черкасах, присвячене 210-річчю з дня народження Тараса Шевченка.

— Наукове товариство імені Тараса Шевченка – важлива наукова громадська інституція, яка існує вже понад 150 років. Це перша українська академія наук. Унікальність цього товариства полягає в тому, що в ньому співпрацюють не тільки поважні науковці, але молоді дослідники. Саме тому ми прагнемо залучати студентів до нашої діяльності, — наголосив голова осередку НТШ у Черкасах Віталій Масненко.

Детальніше:У ЧНУ відбулося пленарне засідання наукової сесії осередку НТШ у Черкасах