Hовини

Для студентів спеціальностей, навчальними планами підготовки яких передбачено проведення виробничих практик:

практика,  аудиторні заняття — з 05.02.2018,

екзаменаційна сесія — з 04.06.2018.

Для решти студентів денної форми навчання:

аудиторні заняття — з 12.02.2018,

екзаменаційна сесія —з 04.06.2018.  

Детальніше: Інформація про графік навчального процесу в ІІ семестрі 2017-2018 н.р.

 

2 січня завершилось трьохмісячне стажування студентів ННІ історії і філософії в Академії імені Яна Длугоша в Ченстохові (Польща). Під час вручення дипломів про стажування директор Інституту історії проф. Роберт Майзнер подякував за співпрацю та наголосив на важливості наукової та освітньої співпраці України та Польщі, а директор Інституту філософії проф. Адам Олех закликав і в подальшому долучатись до освітніх проектів Академії. У свою чергу студенти висловили подяку Академії за надану можливість пройти стажування в одному з провідних ВНЗ Польщі.

Детальніше: Завершення міжнародного стажування студентів ННІ історії і філософії

Вітаємо

доктора історичних наук, професора

кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин 

Перехреста Олександра Григоровича

з 70-річчям!

Дозвольте з ювілеєм привітати,
І побажати від душі
Багато щастя і добра багато.
Хай буде світлим кожен день в житті,
Хай негаразди завжди обминають,
Хай буде легко Вам вперед іти,
І словом добрим Вас завжди вітають.
Бажаєм успіхів великих у роботі,
Й побільше творчих Вам натхнень.
Нехай минають завжди всі турботи,
І хай приносить радість кожний день.


27 грудня відбулася знакова подія - випуск магістрів-істориків у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького. Відчуття у випускників двоякі: з одного боку - завершення важливого в житті етапу, з іншого - сум від того, що доводиться прощатися із вже рідним колективом, однокурсниками і кожен має йти вже своїм шляхом. 
У розділі "трохи про себе" я вже писав про те, що інтерес до історії в мене з'явився майже одночасно із початком навчання в школі. Як зараз пам'ятаю свій перший урок історії в 5 класі. Мабуть ще більшій зацікавленості цією прекрасною наукою сприяло те, що викладала її саме Ганна Вячеславівна - молода (тоді вона лише перший рік після університету прийшла працювати), дуже вродлива та цікава вчителька...думаю кожен, хто навчався в школі, хоча б один раз але відчував подібну симпатію. Взагалі мені завжди дуже везло на вчителів та викладачів історії - кожен із них був неповторним і самобутнім. 
 
Шлях до фаху історика в мене був довгим: спочатку закінчив Харківський педагогічний коледж, потім - академію, здобувши фах соціального педагога і лише згодом - омріяна спеціальність: диплом магістра за спеціальністю: "Історик, археолог, етнолог" із відзнакою. Спеціальність дуже цікава і мало розповсюджена, адже професійних етнологів в Україні готують лише 5 ВНЗ, одним із яких є ЧНУ ім. Б. Хмельницького. Дуже часто мене питали: "Чому ти не навчаєшся в Харкові, в своєму місті?"...насправді ж доля вирішила все сама і я в жодному разі через це не шкодую. Саме в Черкасах вдалося відчути весь колорит студентського життя: проживання в гуртожитку, заощадження коштів, безсонні ночі перед екзаменами, але зараз це все пригадується лише із посмішкою на обличчі.      За цей час я встиг опанувати не лише історію, а й мистецтво наукової роботи, волонтерської діяльності, виступам перед публікою та ін. Було видано понад 20 наукових статей, взято участь у понад 60 наукових конференціях, стипендіальних конкурсах та програмах, конкурсах наукових робіт, видано науково-методичні розрозки, опрацьовано архіви України, започатковано волонтерські ініціативи ННІ історії і філософії та багато чого іншого. Всього цього б не було без величезної підтримки наших викладачів.

В якості новорічного подарунка завідувач кафедри філософії і релігіознавства О. В. Марченко підібрав цікавий проект академічної мобільності для студентів ННІ історії і філософії. Олексій Васильович запрошує набайдужих і активних студентів долучитись до Програми Study Tours to Poland та звертає увагу на те, що реєстрація для участі триватиме до 29 січня.

Олексій Васильович бажає Всім веселих свят та успішного на реалізовані проекти 2018 року!

Детальніше про умови Програми:

Детальніше: Програма Study Tours to Poland

Завершився міжнародний проект «Вікі любить пам’ятки 2017» (Wiki Loves Monuments 2017), спрямований на створення повної ілюстрованої інформаційної бази про культурний спадок світу. Зібрані фотографії будуть використані у Вікіпедії. У 2017 році конкурс відбувся у понад 50 країнах.

В українській частині конкурсу було завантажено понад 37 тисяч фотографій – найбільше з усіх країн-учасниць. Подано фото близько 16 тисяч об’єктів культурної спадщини, понад 2500 пам’яток було сфотографовано вперше. Участь у конкурсі взяли 410 авторів, шестеро з них є одними з 15-ти найактивніших завантажувачів фото у світі.

У роботі журі української частини конкурсу брав участь професор кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки Василь Мельниченко. Його робота відзначена подякою організаторів проекту.