Hовини

Директорка навчально-наукового інституту історії й філософії, професорка Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Наталія Іванівна Земзюліна пройшла академічне стажування в Опольському університеті (Польща) у відділенні Історії та педагогіки.

Програма стажування включала читання лекцій, знайомство з адміністративною роботою і особливістю викладання в польських ВНЗ, зокрема, порівняння навчальних програм та методики викладання.

Під час проходження стажування Наталія Іванівна зустрілася з адміністрацією Опольського університету та уклала домовленості про подальші форми академічного обміну не лише науково-педагогічних працівників, а й студентів та аспірантів. Директорка інституту також домовилася про бази археологічних практик у Польщі для студентів навчально-наукового інституту історії і філософії.

Детальніше: Директорка ННІ історії й філософії пройшла стажування в Опольському університеті

18 травня, у рамках проведення Тижня науки у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького, студентів ННІ історії і філософії привітали проректор з наукової, міжнародної та інноваційної діяльності Сергій Корновенко, директор ННІ історії і філософії Наталія Земзюліна, заступник директора з наукової роботи Лариса Лисиця. За активну участь у студентській науковій роботі подяками були відзначені й студентим 1-4 курсів Інституту.

Детальніше: Студенти ННІ історії і філософії отримали подяки за наукову діяльність

З-поміж багатьох традицій навчально-наукового інституту історії і філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького особливо вирізняються зустрічі колишніх студентів, які у 1998 році були першими випускниками молодого історичного факультету. Тоді дипломи істориків отримали 48 майбутніх фахівців. П’ять років навчання на відкритому у роки незалежності історичному факультеті дали їм не тільки ґрунтовні знання, а й сформували високі людські і громадянські якості. Назавжди залишилося з ними почуття не підвладного часові студентського братства. 
Минулої суботи на «своєму» поверсі зібралися ті, кого 20 років тому дзвінок востаннє покликав до навчальних аудиторій. А цього травневого дня дзвінком для них стало бажання зустрітися, поспілкуватися, згадати незабутні молоді роки. У радісній, невимушеній атмосфері в аудиторії 518 відбулася своєрідна відкрита лекція, яку вели колишні старости двох істфаківських груп, а нині – професор Сергій Білан і доцент Світлана Гальченко. Першим вони надали слово кураторам своїх груп Раїсі Карпівні Бутенко (група 1-Б) та Василю Миколайовичу Мельниченку (група 1-А), які у вже далекому 1993 році опікали їх, вчорашніх школярів, допомагаючи опановувати премудрості вищої школи. Вони згадали найбільш пам’ятні сюжети життя факультету того часу, висловили подяку і найкращі побажання своїм вихованцям.

Детальніше: Зустріч випускників 1998 року в навчально-науковому інституті історії і філософії

17 травня на базі ННІ історії і філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького за підтримки Черкаського регіонального відділення САУ та Соціологічної асоціації України відбулася Міжрегіональна школа-семінар викладачів соціально-гуманітарних дисциплін закладів вищої освіти І-ІV рівнів акредитації Черкаської, Вінницької, Полтавської та Кіровоградської областей “Соціальна нерівність в Україні: погляд соціологів, філософів, істориків”. Захід зібрав півсотні освітян, які у черговий раз зустрілись обговорити нагальні проблеми та тенденції розвитку сучасного українського суспільства в контексті соціальних нерівностей, поділитись викладацьким досвідом та означити основні положення подальшої співпраці.

Детальніше: Відбулась Міжрегіональна школа-семінар “Соціальна нерівність в Україні: погляд соціологів,...

16-18 травня 2018 р. на базі Уманського державного педагогічногу університету імені Павла Тичини відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської Олімпіади зі спеціальності «ІСТОРІЯ».

Для участі у заключних випробуваннях зібралися студенти 40 вищих навчальних закладів України, загалом 83 учасника. Конкурсне випробування проводилось серед тих, хто вивчав історію як обов’язковий програмний предмет гуманітарних і технічних вишів України, так і факультативний курс.

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького був представлений студентами 4 курсу ННІ історії та філософії Ярославом Бондарчуком, Денисом Камченком, Володимиром Порпленком. Олімпіада проходила у два етапи: 16 травня відбувся перший тур Олімпіади з Історії України, а 17 травня другий тур, що мав продемонструвати знання студентів із всесвітньої історії. За результатами двох змагальних днів Я. Бондарчук  нагороджений дипломом третього ступеню. За оригінальну відповідь і нестандартне вирішення проблем в галузі всесвітньої історії В. Порпленко був нагороджений грамотою.

Детальніше: Ярослав Бондарчук нагороджений дипломом третього ступеню ІІ етапу Всеукраїнської студентської...

На урочистому привітанні до Дня науки, яке відбулося 18 травня 2018 р., провідні науковці Черкаського національного отримували вітання, подяки і грамоти Черкаської обласної державної адміністрації, Черкаської міської ради, управління освіти і науки Черкаської ОДА, університету, первинної профспілкової організації ЧНУ.

Від ННІ історії і філософії нагороди отримали О. М. Абразумова, В. Ф. Боєчко, О. І. Овчаренко, Л. І. Синявська та З. В. Шевченко.  

19 травня у Черкаському обласному художньому музеї у межах Міжнародної акції «Ніч у музеї» відбулося інтерактивне дійство «Чоловік ХХІ ст.», у якому активну участь студенти ННІ історії і філософії.

Організатори та модератори: Оксана Пушонкова, Зоя Шевченко, Інна Ченбай.

Фоном заходу, а подекуди – його фігурою, виступила креативна виставка  талановитого запорізького художника Павла Пушкаря. Говорили не лише про архетипи чоловічого та жіночого начал в культурі, але й про сучасне мистецтво, особливості інтерпретації творів, які відсилають нас до міфологічних сюжетів та «мерехтінь» міфу в історії, літературі та мас-медіа. Художник презентував ускладнену палімпсестну модель візуального, яка є характерною для сучасного світосприйняття світу, у якому ми використовуємо великий арсенал різних режимів зору і бачення.

Детальніше: У межах Міжнародної акції «Ніч у музеї» відбулося інтерактивне дійство «Чоловік ХХІ ст.»

17 травня викладачі ННІ історії і філософії відвідали Корсунь-Шевченківський педагогічний коледж ім. Т. Г. Шевченка. Професор А. Ю. Чабан, доцент С. І. Гальченко та викладач А. І. Касян розповіли студентській молоді про можливість продовження навчання в нашому Інституті на основі здобутого диплому молодшого спеціаліста.

Присутні дізналися про особливості кожної спеціальності, яку пропонує ННІ: "Середня освіта - Історія", "Історія та археологія", "Міжнародні відносини..." та "Філософія"; переваги навчання у ЧНУ ім. Б. Хмельницького; творчу, спортивну, наукову самореалізацію; міжнародне стажування; перспективи працевлаштування. Окремим пунктом викладачі проаналізували умови "Вступу-2018".  Студенти коледжу отримали відповідні інформаційні буклети. Завершилася зустріч запрошенням приєднатися до дружньої університетської родини.

Детальніше: Профорієнтаційна робота в Корсунь-Шевченківському педагогічному коледжі ім. Т. Г. Шевченка

Указом Президента України В. А. Ющенка № 431/2007 від 21 травня 2007 року «Про заходи у зв'язку з 70-ми роковинами Великого терору — масових політичних репресій 1937–1938 років» в Україні встановлено День пам'яті жертв політичних репресій, який відзначається щороку у третю неділю травня.

День пам’яті і скорботи про людей, які загинули або постраждали в Україні в наслідок політичних репресій комуністичного режиму, встановлено з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам’яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людяності.

Детальніше: День пам’яті жертв політичних репресій

17 травня у Черкаському національному університеті обирали найвродливішу студентку року.

Участь у конкурсі «Міс ЧНУ-2018» взяли 11 чарівних представниць студентства. Дівчата представляли різні навчально-наукові підрозділи ЧНУ: психологічний факультет, ННІ іноземних мов, історії та філософії, інформаційних та освітніх технологій, фізичної культури, спорту та здоров’я, природничих наук, педагогічної освіти, соціальної роботи та мистецтва.

Визначало «Міс ЧНУ-2018» поважне журі, яке очолив голова Наглядової ради закладу, український поет та політичний діяч Володимир Цибулько. Долю університетських красунь також визначали головний партнер конкурсу Mobile Store - дизайнерка Наталія Бердник, громадський діяч, бізнесмен та меценат Юрій Черник, директор спортклубу Matrix Михайло Кисляков, директор Spa Salon „Slon” Олена Чигрин, голова студентської ради ЧНУ Юлія Нечипоренко та заступник голови профкому університету по роботі зі студентами Катерина Чмир.

Найкрасивіші дівчата ЧНУ, які цього року наважились взяти участь у конкурсі, мали продемонструвати вболівальникам, які вщент заповнили концертну залу університету, не лише свої дівочі принади, але й показати себе справжніми розумницями та інтелектуалками. А ще, за гарячої підтримки вболівальників, дівчата взяли участь у танцювальному батлі „Star Dance“ та „Талант шоу“, продемонструвавши на загал усі свої вміння та навички.

Детальніше: Вітаємо Анну Майданик - "Міс ЧНУ - 2018"!