Hовини

16 вересня 20107 р. у Черкаському обласному художньому музеї відбулась творча зустріч з Тетяною Сосуліною, авторкою виставки гобеленів, присвяченої 20-ій річниці пам᾿яті М. Приймаченко.

 Гості заходу дізнались про унікальне соціокультурне явище, котре зародилося в колективній свідомості народу – наївне мистецтво, про архетипи, закодовані в оригінальних художніх образах авторки, про деякі секрети техніки створення гобеленів.

Українське «наївне» мистецтво є унікальним культурним явищем, котре зародилося в колективних практиках народу і розвивалося за власними законами відтворення міфопростору свідомості. Воно має міцні фольклорні корені і тісно пов’язане з народним мистецтвом, що обумовлює його автентичність і національну самобутність. Народні митці часто запозичували та переосмислювали сюжети знаних художників, пов’язані з народним побутом і традиціями.

Детальніше: Творча зустріч "Коди українського наїву в творчості Тетяни Сосуліної"

Шановні колеги!

 

Запрошуємо взяти участь у Міжнародній науковій конференції  «Кукутень-Трипілля: шлях до ЮНЕСКО», яка відбудеться на базі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького (м. Черкаси, бульв. Шевченка, 81) 23–24 листопада 2017 року.

Початок роботи конференції – 23 листопада 2017 року  об 11:00 у конференц-залі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

До 01 листопада 2017 року приймаються заявки для участі у роботі конференції та тексти доповідей. В заявці вказати інформацію про себе (прізвище, ім’я, місце роботи/навчання) і тему доповіді (із зазначенням напрямку).

Секційні засідання наукової конференції будуть відбуватися за такими напрямами:

Детальніше: Інформаційний лист "Кукутень-Трипілля: шлях до ЮНЕСКО"

Студенти інституту беруть активну участь у благодійних акціях і волонтерському русі. Один із напрямків цієї багатогранної роботи є співпраця з міжнародною громадською організацією «Міжнародний Фонд «Взаєморозуміння і толерантність», яка створена з метою об’єднання громадян України та інших держав для зміцнення взаєморозуміння та співробітництва між народами. Її діяльність спрямована на захист соціальних, економічних, культурних та інших законних інтересів громадян, які постраждали від націонал-соціалізму під час Другої світової війни, ветеранів і жертв війни, військових конфліктів і тоталітарних режимів.

Детальніше: Реалізація гуманітарного проекту черкаського відділення фонду «Взаєморозуміння і толерантність»

ЧЕРКАСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО

ЗАПРОШУЄ 2 ЛИСТОПАДА 2017 р. ДО УЧАСТІ У

НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ

"ВЕЛИКИЙ ТЕРОР 1937–1938 РОКІВ"

 

До 20 жовтня 2017 р. на електронну адресу velykyi_Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. приймаються заявки для участі у роботі конференції. У заявці вказати інформацію про себе (прізвище, ім’я, місце роботи/навчання) і тему доповіді (із зазначенням рубрики).

Робота наукової конференції буде відбуватися за такими напрямами:

Детальніше: Інформаційний лист "Великий терор 1937-1938 років"

19 вересня 2017 р. першокурсники ННІ історії і філософії відвідали Музей історії університету. Студенти ознайомилися із етапами становлення Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, переглянули унікальні експонати, загальною кількістю понад 850 одиниць. Експозиція, яка розміщена на 15 стендах та двох подіумах, розповідає про досягнення структурних підрозділів вищого навчального закладу, його наукову діяльність, творчі колективи і профспілкову організацію. Екскурсію провів керівник музею, доктор історичних наук, професор В. В. Гоцуляк та студентки ІІІ курсу нашого ННІ.

Детальніше: Першокурсники відвідали Музей історії університету

Дирекція та студрада ННІ історії і філософії  запрошують усіх студентів і викладачів Інституту 20 вересня 2017 р. на базу відпочинку ЧНУ ім. Б. Хмельницького «Сокирно».

В програмі виїзду Посвята першокурсників та розважальні номери, присвячені Дню ННІ історії і філософії. 

Збір о 8.40 біля наукової бібліотеки ЧНУ.