25-річчя ННІ історії і філософії

7 лютого 2019 р. стартував цикл телевізійних передач на телеканалі «Ільдана» із історичної проблематики. Презентував його доктор історичних наук, професор Анатолій Чабан.

Тематика цього циклу присвячена актуальним історичним проблемам минулого і сучасності, пам’ятним подіям, відомим особистостям Черкаського краю.

Авторами і учасниками телепередач, які виходитимуть щочетверга , стануть викладачі навчально-наукового інституту історії і філософії, який у цьому році відзначає 25-річчя. Серед них: професори Земзюліна Н.І., Корновенко С.В., Масненко В.В., Мельниченко В.М., Морозов А.Г., Перехрест О.Г., Присяжнюк Ю.П.

Планується всебічно висвітлити наукову та навчальну діяльність професорсько-викладацького складу інституту, співпрацю із провідними науковими установами України та закордоння, познайомити із успішними випускниками, активістами громадсько-політичного життя краю.

Учасники телевізійного ефіру готові дати професійні відповіді на актуальні питання з історії України, всесвітньої історії, міжнародних відносин, які хвилюють телеглядачів, а також висвітлити перспективи вдосконалення підготовки фахівців з історії, археології, філософії, архівознавства, етнології, міжнародних відносин, нових спеціальностей: історія та географія, історія та інформатика, історія та правознавство.

Детальніше у сюжеті: https://youtu.be/8lFKrlvzPA4

ННІ історії і філософії

Дата проведення Тема передачі Гість програми
7 лютого Вступна передача про зміст та напрямки проведення телевізійних передач циклу «Історичні четверги» проф. ЧАБАН А.Ю.
14 лютого Минуле та сучасність історичного факультету нині ННІ історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

професори ПЕРЕХРЕСТ О.Г., МОЙСІЄНКО В.М., МЕЛЬНИЧЕНКО В.М., ЗЕМЗЮЛІНА Н.І.

21 лютого Археологічна спадщина Черкаського краю та її дослідження проф. МОРОЗОВ А.Г., викл. КАСЯН А.І.
28 лютого Діяльність історичної школи істориків-аграрників Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

професори  КОРНОВЕНКО С.В., МОРОЗОВ А.Г., ФАРЕНІЙ І.А.

7 березня Жінки в історії краю. Гендерні дослідження ННІ історії та філософії проф. ЗЕМЗЮЛІНА Н.І.,  доцент ШЕВЧЕНКО З.В.
14 березня Дослідження діяльності вищої школи на теренах краю. До 100-річчя Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького професори МАСНЕНКО В.В., ПРИСЯЖНЮК Ю.П.
21 березня До 160-ї річниці видатного земляка Миколи Левитського проф. ФАРЕНІЙ І.А.
28 березня Науково-краєзнавча діяльність викладачів ННІ історії та філософії професори МЕЛЬНИЧЕНКО В.М.,  СИНЯВСЬКА Л.І.
4 квітня Підготовка фахівців міжнародних відносин, суспільних комунікацій та регіональних студій доценти ОВЧАРЕНКО О.І., КІРЕЄВА В.О.
11 квітня Історична школа із дослідження Другої світової війни проф. ПЕРЕХРЕСТ О.Г., доцент ІРЖАВСЬКА А.П.
18 квітня Підготовка архівознавців, фахівців-етнологів проф. БОЄЧКО В. Ф., доц. КЛИМЕНКО Т.А.
25 квітня Бібліотека у житті історика. «Подорож Златокраєм» доценти ГОЛИШ Г.М., ЛИСИЦЯ Л.Г.
16 травня ННІ історії та філософії та діяльність державних історико-культурних заповідників Черкащини проф. МЕЛЬНИЧЕНКО В.М.,  БРИЖИЦЬКА С.А.
23 травня Студентоцентризм у діяльності ННІ інституту історії та філософії доц. ГАЛЬЧЕНКО С.І., голова студентської ради інституту