25-річчя ННІ історії і філософії

20 лютого на телестудії «Ільдана» знову розпочалася серія телепередач у рубриці «У фокусі подій», які відомі телеглядачам як історичні четверги. Ініційовані вони викладачами науково-навчального інституту міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Нинішні зустрічі на телеканалі із відомими істориками, краєзнавцями, дослідниками історії рідного краю присвячені висвітленню життя і діяльності відомих і призабутих постатей видатних наших земляків.

Презентував цикл передач доктор історичних наук, професор університету Анатолій Чабан. Він зупинився на якісних змінах у науковій, навчальній діяльності, виховному процесі, які відбулися останнім часом в Черкаському національному університеті та інституті міжнародних відносин, історії та філософії, зокрема.

Першим у переліку великих постатей Черкащини у телепередачі постав Михайло Олександрович Максимович, який був представлений у репринтному перевиданні його книги 1827 року «Українські пісні». Упорядники видання Т. Калиновська і А. Чабан, який є і автором післямови. Здійснене у видавництві «Вертикаль», видавець Кандич С.Г. за підтримки департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської обласної державної адміністрації.

У збірці опубліковано 127 українських пісень, з авторською передмовою М. Максимовича, коментарями та словником. Ця книга справила визначальну роль на розвиток української культури, зокрема, пісенного мистецтва України, творчість композиторів та виконавців.

У передачі прозвучали окремі фрагменти пісень, які розміщені в «Українських піснях зібраних М. Максимовичем». Анонсовано, що перші презентації книги відбудуться у селі Богуславець Золотоніського району – батьківщині Михайла Максимовича, а також у науковій бібліотеці імені М. Максимовича Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького