Академічна мобільність

Зміст статті

 

 

 

 

 

 

 

Що таке академічна мобільність

Академічна мобільність – це можливість упродовж періоду навчання в університеті провчитись один або більше семестрів в закордонному навчальному чи науковому закладі, де готують фахівців за цією ж спеціальністю, із зарахуванням дисциплін (кредитів) та періодів навчання.

За інформацією щодо доступних програм з академічної мобільності звертайтеся до Навчально-наукового центру зовнішніх і міжнародних зв’язків (навчальний корпус № 1, каб. 227, тел.: (0472)37-35-71, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.).


 

 

 

 

 

 

 

Ініціатива «STP для України»

У зв’язку з агресією Росії проти України Польсько-американська фундація свободи, фундація «Лідери змін» та фундація «Боруссія» започаткували ініціативу «STP для України», яка полягає у фінансовій підтримці ініціатив українських випускників Програми Study Tours to Poland (студентів і спеціалістів), спрямовану на допомогу цивільному населенню в Україні та біженцям з України в Польщі.

«STP для України» здійснюється спільно з польськими партнерами – неурядовими організаціями, які здійснили навчальні візити в рамках Study Tour to Poland.

Фінансова підтримка в розмірі 500 000 злотих буде виділена, серед іншого, на:

• фельдшерську допомогу, придбання медикаментів, перев'язувальних матеріалів,

• транспорт,

• евакуаційні заходи,

• контактні пункти, інформаційні пункти,

• придбання продуктів харчування,

• координацію гуманітарної допомоги.

Випускники Програми STP, які активно працюють у своєму середовищі в Україні на підтримку цивільного населення чи в Польщі на підтримку біженців з України у складі неурядової організації, місцевого самоврядування, місцевого самоврядування, освітнього та культурного підрозділу, можуть подати свою ініціативу, заповнивши форму: https://forms.gle /zPuz3HsTm53Wdswu5

З ними зв’яжуться з партнерською організацією в Польщі, яка надасть підтримку.

 


 

 

 

 

 

 

 

Семестрова Програма академічної мобільності в Академії Яна Длугоша в місті Ченстохова (Польща)

 

Нещодавно ЧНУ ім. Б. Хмельницького підписав додаток до угоди про співробітництво з Академією Яна Длугоша в Ченстохові (Республіка Польща), що передбачає реалізацію семестрової Програми академічної мобільності. Академія ім. Яна Длугоша – це вищий навчальний заклад із 40-річним стажем серед державних вищих навчальних закладів Польщі − пропонує навчання І, ІІ і ІІІ ступеня на 5 відділеннях, 30 факультетах і більше ніж 80 спеціальностях. Виші об’єднує досить довга історія стосунків та співпраця в різних напрямках, зокрема, за програмою Подвійних дипломів. Уже в жовтні студенти ННІ історії та філософії мають змогу відправитися на один семестр в Академію, де їх чекає унікальна програма навчання за Програмою білатеральних дипломів, безкоштовне проживання в Академіку польського вишу та вивчення польської мови. Проект дає можливість учасникам освітнього процесу навчатися, викладати, стажуватися чи проводити наукову діяльність в іншому вищому навчальному закладі на території України чи поза її межами. Основними цілями таких програм є підвищення якості освіти, розвиток міжкультурного обміну, підготовка майбутніх кваліфікованих спеціалістів.

В рамках Програми академічної мобільності студенти ЧНУ ім. Б. Хмельницького отримають можливість 3 місяці безкоштовно навчатися в Академії Яна Длугоша, безкоштовно проживати на території їх студентського містечка та вивчати польську мову! Польські партнери беруться підбирати аналогічні предмети, які студент повинен вивчати в Україні, а по закінченні учасникам Програми видається академічна довідка про вивчення тих дисциплін, які були заявлені. При поверненні в ЧНУ навчальні предмети з академічної довідки можуть бути перезараховані студенту на сесії. Участь в програмах академічної мобільності дає змогу отримати якісну європейську освіту по обраному напряму підготовки, додаткові знання в суміжних галузях, розширити світогляд у всіх областях європейської культури, набути професійного досвіду та паралельно отримати в перспективі диплом польського університету за умови подальшої участі у Програмі білатеральних(паралельних) дипломів.

 

Головним випробуванням для бажаючих взяти участь у цій програмі є бажання та заповнена анкета, яку можна знайти тут:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc-uny4Kv9m7ZSFKIImRy6STgW3PsYWmSM-U7f74yJdGUhfsg/viewform?c=0&w=1

Довідатись про Академію Яна Длугоша у місті Ченстохова можна із сайту цього вишу:

 http://www.ajd.czest.pl/ ,

 а також із україномовного буклету про цей навчальний заклад:

http://www.ajd.czest.pl/media/domeny/53/static/pub/biuropromocji/broszura_ukraina.pdf