Академічна мобільність

Зміст статті

 

 

 

 

Польсько-Американський Фонд Свободи, Фундація «Боруссія» та Фундація «Лідери змін» запрошують активних студентів з Білорусі, Молдови, України та Російської Федерації, які навчаються у Білорусі, Молдові, Україні та Російській Федерації взяти участь у Програмі Study Tours to Poland (STP).


ЩО ТАКЕ STP?

Це не туристична поїздка, не перева у освіті – це 12 днів інтенсивної праці, але зовсім іншої, ніж у студентському повсякденні. Програма візиту досить насичена і має допомогти учасникам придбати новий досвід, знання та навички. Небагато часу лишається на відпочинок.

Реалізація проекту передбачає працю у міжнародній групі, а також спільне дозвілля, пізнавання нових місць та цікавих людей. Це також час на отримання нового досвіду та можливість ділитися з іншими вже здобутим. А ще можливість будувати спільні плани та мріяти про майбутнє.

Чекаємо на відкритих, готових до співпраці молодих людей, що шукають нових приятелів та пригоди! Запрошуємо активних, змотивованих та цікавих оточуючого світу студентів до участі у Study Tours to Poland!


ХТО МОЖЕ СТАТИ УЧАСНИКОМ STP?

У Програмі Study Tours to Poland можуть взяти участь успішні студенти вищих навчальних закладів, що беруть активну участь у громадському житті та відповідають наступним формальним вимогам:

 1. Які є громадянами Білорусі, Молдови, України та Російської Федерації
 2. Віком 18 - 21 років (народжені 1 липня 1996 – 31 грудня 1999 року, громадяни Молдови 1 січня 1996 - 31 грудня 1999 )
 • Які навчаються у Білорусі, Молдові, Україні та Російській Федерації (у Воронезькій, Ленінградській, Калінінградській, Московській, Новгородській областях і містах Москва та Санкт-Петербург)
 1. Які мають дійсний закордонний паспорт (термін дії паспорту повинен бути щонайменше до 30 вересня 2018)
 2. Які ще не брали участі у Програмі Study Tours to Poland


ЯК МОЖНА СТАТИ УЧАСНИКОМ STP?

Для участі в STP кандидати проходять відбір на конкурсній основі


ТЕРМІНИ РЕАЛИЗАЦІЇ ПРОГРАМИ

Заявки від кандидатів приймаються 29 cічня 2018

Інформацію про результати конкурсу кожен з кандидатів отримає індивідуально до 16 лютого 2018

Візити відбуватимуться у квітні та травні 2018 (конкретні дати участі будуть подані закваліфікованим учасникам індивідуально).

Продовженість візиту дo 12 днів


ВИТРАТИ ПОВ’ЯЗАНІ З УЧАСТЮ У ПРОГРАМІ

Витрати щодо помешкання та харчування

Організатор бере на себе витрати щодо помешкання та харчування на терені Польщі під час візиту.

Витрати по програмі візиту

Організатор бере на себе витрати, пов’язані з підготовкoю та реалізацією програми візиту.

Візові витрати

Учасники отримують запрошення, яке надає їм право отримання безкоштовної візи до Польщі на час тривання програми.

Організатори не повертають додаткових коштів витрачених, наприклад, на поїздку у консульство для отриманням візи.

Учасники самостійно врегульовують витрати по медичному страхуванню для отримання  візи до Польщі.

Витрати на проїзд

Учасники Програми Study Tours to Poland для студентів беруть на себе частину витрат на проїзд пов’язанных з поїздкою до Польщі.


ПРОЇЗД ДО ПОЛЬЩІ

в рамках Програми Study Tours to Poland для студентів:

 • учасники приїзжають на місце візиту в день, який визначає його організатор
 • учасникам повертається частина витрат на проїзд у міжнародному сполученні (в тому проїзд по країні навчання), згідно визначеного тарифу компенсацій. Розмір компенсації обраховується згідно ставок для країн та областей, в яких знаходиться вищий навчальний заклад запрошеного студента (див. «Зони»). Підставою повернення витрачених коштів є надання організаторові оригіналів проїздних документів
 • витрати на проїзд у місцевому сполученні на території Польщі повертаються учасникам підчас візиту, або (в разі такої можливості) організатор візиту завчасу набуває квитки on-line для кожного студента індивдуально.Засоби пересування на території Польщі  (громадський транспорт, потяг, автобус) визначає організатор візиту
 • маршрут проїзду кожного учасника узгоджується безпосередньо з організатором даного візиту. Витрати на проїзд по маршруту, котрийне був консультований та затверджений організатором візиту – не компенсуватимуться


УКРАЇНА

Учасники з України отримують загальну доплату по витратам на проїзд до Польщі у розмірі:

I зона: до 170 злотих

II зона: до 120 злотих

III зона: до 90 злотих

I зона: Автономна Республіка Крим, місто Севастополь, Запорiзька область, Дніпропетровська область, Донецька область, Луганська область, Миколаївська область, Одеська область, Херсонська область

II зона: місто Київ, Київська область, Кіровоградська область, Полтавська область, Сумська область, Харьківска область, Черкаська область, Чернігівська область

III зона: Вінницька область, Волинська область, Житомирська область, Івано-Франківська область, Львівська область, Рівненська область, Тернопільська область, Хмельницька область, Черновицька область, Закарпатська область


Приклад:

Учасниця проекту, що навчається у Дніпрі, прийнята до участі у візиті у м. Щецін. Вона їде поїздом Дніпро – Львів (транспортним засобом внутрішнього сполучення по Україні), потім автобусом Львів – Варшава (транспортним засобом міжнародного сполучення), а далі поїздом Варшава – Щецін (транспортним засобом внутрішнього сполучення по Польщі).

Згідно з засадами програми, й за умови, що такий спосіб проїзду був попередньо схвалений організатором її візиту, їй повертаються наступні витрати:

 • за проїзд Дніпро – Львів – Варшава (по пред’явленню оригіналів проїзних документів) – до 170 злотих (Україна, Дніпропетровьска область, I зона).
 • за проїзд Варшава – Щецін – витрати повністю


ПРОЇЗД З ПОЛЬЩІ

 • витрати на зворотню дорогу та її організацію бере на себе організатор візиту
 • організатор візиту набуває у Польщі квитки міжнародного сполучення до країни навчання учасника, або з кожним учасником індивідуально визначає інші можливості (наприклад, завчасу набуває квитки on-line)
 • квитки на транспорт внутрішнього сполучення в країни навчання, учасник має привезти з собою на початок візиту.Без наявності квитків компенсація витрат на проїзд не буде можлива


ПОДАННЯ ЗАЯВКИ НА УЧАСТЬ В STP

Процедура подання заявки на участь у Програмі БЕЗКОШТОВНА!

Заявка на участь у Програмі виповнюється онлайн (див. НАБОР УДЗЕЛЬНІКАЎ).


Семестрова Програма академічної мобільності в Академії Яна Длугоша в місті Ченстохова (Польща)

 

Нещодавно ЧНУ ім. Б. Хмельницького підписав додаток до угоди про співробітництво з Академією Яна Длугоша в Ченстохові (Республіка Польща), що передбачає реалізацію семестрової Програми академічної мобільності. Академія ім. Яна Длугоша – це вищий навчальний заклад із 40-річним стажем серед державних вищих навчальних закладів Польщі − пропонує навчання І, ІІ і ІІІ ступеня на 5 відділеннях, 30 факультетах і більше ніж 80 спеціальностях. Виші об’єднує досить довга історія стосунків та співпраця в різних напрямках, зокрема, за програмою Подвійних дипломів. Уже в жовтні студенти ННІ історії та філософії мають змогу відправитися на один семестр в Академію, де їх чекає унікальна програма навчання за Програмою білатеральних дипломів, безкоштовне проживання в Академіку польського вишу та вивчення польської мови. Проект дає можливість учасникам освітнього процесу навчатися, викладати, стажуватися чи проводити наукову діяльність в іншому вищому навчальному закладі на території України чи поза її межами. Основними цілями таких програм є підвищення якості освіти, розвиток міжкультурного обміну, підготовка майбутніх кваліфікованих спеціалістів.

В рамках Програми академічної мобільності студенти ЧНУ ім. Б. Хмельницького отримають можливість 3 місяці безкоштовно навчатися в Академії Яна Длугоша, безкоштовно проживати на території їх студентського містечка та вивчати польську мову! Польські партнери беруться підбирати аналогічні предмети, які студент повинен вивчати в Україні, а по закінченні учасникам Програми видається академічна довідка про вивчення тих дисциплін, які були заявлені. При поверненні в ЧНУ навчальні предмети з академічної довідки можуть бути перезараховані студенту на сесії. Участь в програмах академічної мобільності дає змогу отримати якісну європейську освіту по обраному напряму підготовки, додаткові знання в суміжних галузях, розширити світогляд у всіх областях європейської культури, набути професійного досвіду та паралельно отримати в перспективі диплом польського університету за умови подальшої участі у Програмі білатеральних(паралельних) дипломів.

 

Головним випробуванням для бажаючих взяти участь у цій програмі є бажання та заповнена анкета, яку можна знайти тут:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc-uny4Kv9m7ZSFKIImRy6STgW3PsYWmSM-U7f74yJdGUhfsg/viewform?c=0&w=1

Довідатись про Академію Яна Длугоша у місті Ченстохова можна із сайту цього вишу:

 http://www.ajd.czest.pl/ ,

 а також із україномовного буклету про цей навчальний заклад:

http://www.ajd.czest.pl/media/domeny/53/static/pub/biuropromocji/broszura_ukraina.pdf