У березні – вересні  2018 р. студент ННІ історії і філософії Жуковський Артем взяв участь у тренінгах  проекту «Молоді миротворці» Громадської організації «Центр Соціальних Ініціатив та Партнерства» (м. Черкаси) за фінансової підтримки Європейського союзу. Завдяки участі він ознайомився з основами конфлікточутливості і миротворчості, та заохочення до тренерської діяльності за принципом «рівний-рівному».  У лютому 2019 р. взяв участь у першому турі тренінгу міжнародного проекту «Щоденники Історії», що проходив у Києві. Проект реалізує Громадське об’єднання «Країна вільних людей» за підтримкою МЗС Німеччини.  В рамках першої зустрічі проекту учасники досліджували тему сім’ї та історії, процеси формування  індивідуальної і колективної пам’яті, її вплив на людей і спільноти. В тренінгу взяли участь 23 осіб. За підсумками 12 учасників пройшли у наступний тур.  Артем здобув право на подальшу участь у проекті. Наступний етап планується провести у вересні в Албанії. Бажаємо Артему успіхів!

Жуковський Артем : «Колись не так давно мені захотілося дізнатися чим займаються миротворці. Пошукавши по форумах, я знайшов цікаву організацію, яка займається вихованням миротворців з молоді. Я відвідав дві серії тренінгів з Школи миротворчості, і мені це дійсно сподобалось. На третьому тренінгу тренером був вже я сам. Це незабутні відчуття, коли ти вже сам можеш повчати молодь!»

На цьому я вирішив не зупинятися і подав заявку на проект «Щоденники історії», перший етап якого проходив в Україні, а саме в Києві. На проекті «Щоденники історії», зібралась активна молодь з усіх куточків України. Кожен день був насичений змістовними лекціями та практичними завданнями з історії, психології та журналістики. Лекції читали досвідчені тренери з України та Європи. Практикум ми виконували в групах. Обговорювали різні теми, у тому числі «Хто такий Українець?». Здобуті знання були застосовані на виробництві власного артпроекту в місті Ірпінь, Київської області».

Олена Сухушина,

заступник директора з організації виховної роботи